Kartal’da velilerin imam hatip zulmüne karşı direnişi devam ediyor

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kararıyla okullarındaki 13 sınıfın İmam Hatip’e çevrilerek mevcut sınıfların ise birleştirilip, 30 kişilikten 50-60 kişiliğe yükseltilecek olan Kartal Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu’nun velileri yapılan bu zulme karşı direnişe devam ediyor.

Kartal Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu Velileri, 31 Ağustos Pazar günü 17:00′da Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi önünde toplanarak mahallede yürüyüş gerçekleştirdi.  Uğur Mumcu Mahallesi sakinlerini mahallenin tek ortaokulu olan Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu’na sahip çıkmaya çağıran veliler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve kaymakamlık bu yanlış karardan vazgeçinceye kadar her akşam saat 19:00’da Uğur Mumcu Mahallesi Şehit Turan Damgacı Parkı’nda oturma eylemi yapacaklarını; bu yanlıştan geri dönülünceye kadar mücadelelerinden vazgeçmeyeceklerini ifade ettiler.

Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu tadilata alındıktan sonra, mesafe olarak çok yakınında yeni ve büyük bir İmam Hatip Ortaokulu bulunmasına rağmen Uğur Mumcu’daki tek ortaokula taşınmasına karar verilmişti. Ancak bu karar Uğur Mumcu Mahallesi’nde infial yarattı.

KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ

Yürüyüş sırasında ‘Okuluma dokunma’, ‘Susma ses çıkar, okuluna sahip çık’, ‘Okulumuz bizimdir, bizim kalacak’, ‘Karanlığa teslim olmayacağız’ sloganları atıldı. Kartal Milli Eğitim Vakfı velileri herkesi, her akşam düzenleyecekleri oturma eylemlerine davet ederek yürüyüş ve oturma eylemlerini sonlandırdı.