Kartal, Zabıta Teşkilatı’nın 188. kuruluş yıl dönümünü kutluyor

Her yıl Eylül ayının ilk haftasında kutlanan Zabıta Haftası, Kartal Belediyesi Zabıtası tarafından da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Zabıta haftası dolayısıyla Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün ve Zabıta ekipleri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret ederek Öz’e çiçek takdim ettiler. Zabıta Müdürü Atilla İlgün de Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 188. yılında zabıta teşkilatına vermiş olduğu destekten dolayı Başkan Öz’e teşekkür plaketi takdim etti.

Zabıta Teşkilatının haftasını kutlayan Başkan Altınok Öz, “Halkımızın rahatı ve huzuru için gece gündüz demeden çalışan zabıta büyük bir teşekkürü hak ediyor. Sizler yerel yönetimlerin doğrudan halka açılan en etkili yüzüsünüz. Biliyorum yaptığınız görev zor bir görev. Zor olduğu kadar da kutsal bir görev. Rahatınızdan taviz vererek Kartal’ın rahatı için çalışıyorsunuz. Tebessüm eden bir yüzle görevinizi yapmanız belediyemizin güler yüzünü halkımıza yansıtıyor. Bunu başarabiliyorsak ne mutlu bizlere ve ne mutlu siz zabıtalarımıza. Zabıta teşkilatımızın 188. kuruluş yıldönümünü ve haftanızı yürekten kutluyorum, sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün de halkın sağlığı ve huzuru için 7 gün 24 saat aralıksız hizmet verdiklerini söyledi. Görev ve yetki alanlarına giren konularda en iyi hizmeti sunabilmenin gayreti içinde olduklarını belirten İlgün, “Halkımızdan ve esnafımızdan en büyük dileğimiz, çalışmalarımızda bize yardımcı olmalarıdır. Daha yaşanabilir bir Kartal için hepimize önemli görevler düşüyor. Zabıta Teşkilatı, geçmişten bugüne halkın sağlığı ve huzuru için birçok çalışma yaptı. Bundan sonra da aynı sorumlulukla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 188. yılını kutlayan Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, plaket töreninin ardından ilçe merkezini dolaşarak esnafa ve vatandaşlara karanfil dağıttı.

[doptg id=”7″]