Adnan Keskin’den Muharrem İnce’ye destek

CHP Denizli Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Adnan Keskin, kurultay delegelerine çağrıda bulunarak, “Tabandaki iktidar özlemi ve toplumun partimizden beklentileri, olağanüstü kurultaya yansıtılmalıdır” dedi. Keskin, açıklamasında kimi destekleyeceğine dair isim vermedi. Ancak, açıklamalarındaki ifadeler CHP kulislerinde “Muharrem İnce’yi destekliyor” şeklinde yorumlandı.

CHP delegelerinin ideolojik temelde büyük bir sağduyuya sahip olduğunu dile getiren Keskin yaptığı yazılı açıklamada, “Türkiye’nin şiddetle CHP iktidarına ihtiyacı var’’ diyerek şu görüşlere yer verdi:

‘’Halkın ve tabanın istek ile özlemleri çok önemli. İktidara giden yol buradan geçiyor.Bunu gözardı etmek veya yok saymak bugünkü siyasi konjonktürde büyük yanılgıdır. Delegelerimizin bu bilince sahip olduklarından hiç kuşkum yok. Tarihsel misyonumuz bize özellikle Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra büyük sorumluluklar yüklemektedir. Önümüzdeki genel seçimler bu açıdan Türk siyasi hayatı için önemli bir dönüm noktasıdır. CHP’nin muhalefette kalmasına partimize oy veren milyonların tahammülü yoktur. Bu gerçeğin delegelerimize yüklediği sorumluluk bugün olağanüstü bir özellik kazanmıştır.’’

Siyasetin iddiasız yapılamayacağını ifade eden Denizli Milletvekili Adnan Keskin, bu rüzgarın etkisiyle toplumsal bir dalgalanma yaratılması gerektiğini vurgulayarak devamla şöyle dedi:

‘’ CHP’nin iktidar umudu kurultaydan sonra tüm Türkiye’ye dalga dalga yayılmalıdır. Bu başarı ancak iktidara inanan ve odaklanan iddialı bir kadroyla sağlanabilir. Delegelerimiz özgür iradeleri ve vicdanlarıyla sorumluluklarını yerine getireceklerdir. İnanıyorum ki, CHP’nin iktidar yürüyüşünün fitilini ateşleyecek olan delegelerimiz gelecekte başarının mimarları olarak anılacaktır.’’