Maltepe’de sonradan gelen imam hatipte tel örgü

- Yorumla

Maltepe Kadir Rezan Has Okulu’nun iki binası anaokul, ilkokul, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi olarak bölündü. Bahçe tel örgüyle, sınıflar duvarlarla ayrıldı.

Birgün’den Serbay Mansuroğlu’nun haberine göre, İstanbul Maltepe’de bulunan Kadir Rezan Has Okulu; anaokul, ilkokul ve imam hatip ortaokulu ile imam hatip lisesi olarak bölündü. İki binadan oluşan okulun anaokulu ve ilkokulu bir binada imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi diğer binada olacak şekilde bölündü. İlkokul binasında bulunan sınıflar aradan duvarlar geçirilerek ikiye ve üçe bölündü. Okulun bahçesi ise tel örgüyle ayrıldı.

“HANİ DAYATMA YOKTU”

Okulun bölünmesine tepki gösteren veliler dün okullarının önünde eylem yaptı. “Okul içinde okul istemiyoruz” sloganı atan veliler, “Hani dayatma yoktu” dövizi taşıdı. Okul bahçesinde açıklama yapan velilerden Gülten Deniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile yaptıkları görüşmede müzik, resim atölyesi, laboratuvar gibi alanların yerine sınıf yapıldığını belirttiklerini, kendilerine sosyal ve sanatsal faaliyet alanlarının çok gerek olmadığı yanıtı verildiğine dikkat çekti.

Deniz, “Bu karar alınırken, biz velilere ve mahallemiz sakinlerine hiç sorulmamış, hiçbir şekilde paylaşım yapılmamıştır. 4+4+4 eğitim yasasında okulun bulunduğu mahallede yaşayanların ve okul velilerinin oluru değerlendirilerek dönüşüm yapılabileceği belirtilmesine karşın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yasanın bu maddesine ilişkin bir süreci işletmemiştir” diye konuştu.

Deniz, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, biz velileri ve çocuklarımızı mağdur etmeyen çözümü bulmak zorundadır” dedi.

x
Yorumlar