3.Pir Sultan’ı Anma ve Saygı Festivali” başlıyor

Halk Ozanı Pir Sultan Abdal, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Evi Kartal Şubesi’nin düzenleyeceği 3. Pir Sultan’ı Anma ve Saygı festivali ile anılacak.

Pir Sultan’ı Anma ve Saygı Festivali 13 Eylül Cumartesi Günü Kartal PSAK Derneği ve Cem Evi’nde başlıyor. Halk Ozanı Pir Sultan Abdal’ın anılacağı festivalde, Alevilerin yaşadığı sorunlar, Orta Doğu ve Türkiye’de ki gelişmelerin yanı sıra çeteleşmeye, uyuşturucu ve yozlaşmaya karşı pek çok konuda panel ve forum düzenlenecek. Bu yıl Kartal Belediyesi’nin de katkı sunduğu festival de çocuklarda unutulmadı. Festival öncesi çocuklar yüz boyama ve balon şenliğinde buluşacaklar.

2 günlük festival, şair ve yazarların sahne almasıyla başlayacak. Akşam “Orta Doğu ve Türkiye” konulu paneller devam edecek. Daha sonra aralarında Taner Özdemir, Grup Abdal ve Musa Kurt’un bulunduğu birçok sanatçı sahne alacak

Festivalin ikinci gününde PSAKD Kartal Şubesi semah ekibinin gösterimiyle başlayacak. Ardından “Alievi Sorunu ve Tarihi” konu panel düzenlenecek Panelin ardından sahne tekrar sanatçılara bırakılacak.

TARİH: 13-14 Eylül

YER: Kartal PSAK Derneği ve Cem Evi (Yakacık Cemevi)