Kartal’da denizden çıkan ceset olayında şoke eden gelişme

Kartal’da dün denizden genç bir erkek cesedi çıkarılmıştı. Cesedin 16 yaşındaki İ.E.’ye ait olduğu ortaya çıktı. Olaydan sonra göz altına alınan İ.E.’nin annesi Z.E. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Polis ekiplerinin başlattığı geniş soruşturmada, öncelikle cesedin üstünde buluna okul üniformasından okuluna ulaşılarak kimlik tespiti yapıldı. Daha sonra kamera kayıtlarını inceleyen polisler, olay esnasında bir kadının olay yerine gidip geldiğini tespit etti ve şüphelendi.

Olaya ilişkin gözaltına alınan anne Z.E, akşam saatlerinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

 

Anne Z.E: Olaydan sonra çay bahçesine gittim

Oğlu İ.E ile birlikte Kartal’daki bulunan balıkçı barınağına gittiklerini söylediği belirtilen anne Z.E’nin, “Denize yakın oturuyorduk. Oğlumun elini tutuyordum ama balıklara baktığımız sırada elimden kaydı ve kayalıklara düştü. Olaydan sonra bir çay bahçesine gittim. Geldiğimde oğlum denizden çıkmıştır diye düşündüm. Oğlumu göremeyince ‘Kurtarın’ diye bağırdım ama kimse yoktu” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Mahkeme, anne Z.E’nin olayda kuvvetli suç şüphesinin olduğunu belirterek “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürme” suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.