Kartal Gümüşpınar’da din dersinde Abdullah Gül duası

- Yorumlar

Kartal Gümüşpınar Mahallesi’ndeki Kartal Ege Sanayi İlköğretim Okulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde öğretmen 7.sınıf öğrencilerinin defterlerine Abdullah Gül duası yazdırmaya başladı.

CHP İstanbul Milletvekili Emekli Müftü İhsan Özkeş Abdullah Gül duasının okullarda okutulmasının müfredata uygun olup olmadığını İstanbul Valiliğine sordu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın kulağına giden bu soruya Bozdağ yanıt verdi ve Abdullah Gül duasının mütredata göre uygunsuzluk içermediğini belirtti.

Bozdağ’ın yanıtını değerlendiren Özkes, duanın müfredata aykırı olup olmadığının tartışılması gerektiğini belirterek, “Cumhurbaşkanıdır, konumu itibariyle saygı duyulur; ama o zaman bu başkalarının yaptığı duaların da okutulmasına kapı aralanır. Çelişkiler var. Abdullah Gül siyasetçi değil mi?” diye sordu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün her akşam okuduğu duası şöyle:

“Allahım, beni güvenilir kıl, kibirden, gururdan uzak tut, kalbimi, sevgi, adalet, tevazu ve şefkatle doldur. Üzerime kul hakkının zerre gölgesini düşürme. Devletin, milletin imkânlarını israf ettirme, helalinden hizmet etme imkânı ver. Milletimi benimle mahcup etme. Beni ve bütün çalışma arkadaşlarımı taşıdığı yükün farkında olan emanette emin insanlardan eyle. Ülkemin yücelmesi, yükselmesi ve insanımızın onurlu bir hayat sürmesi için bize güç ver, kuvvet ver, dirlik ver, birlik ver. İşlerimizi kolaylaştır, hem dünyada hem de ahirette iyilik, güzellik ve saadetler lütfeyle. İnsanımızı her türlü kazadan, beladan ve afetten koru, ülkemize bereket ver. Devletimizi ve milletimizi payidar kıl. Barış ve huzur içinde bir vücudun azaları gibi olmayı, birbirimizi sevip kardeşçe yaşamayı nasip eyle.”

x