CHP’li başkandan homofobik haberlere tepki

CHP Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, gazetelerde çıkan Başdanışmanı Boysan Yakar ile ilgili twitter’da açıklama yaptı.

Sabah gazetesi şimdi de LGBT yürüyüşüne katılan Şişli Belediyesi Özel Kalem Müdürü Boysan Yakar’ı hedefine aldı. Sabah, “Şişli Belediyesi’nin renkli özel kalem müdürü” başlıklı haberiyle Yakar’ı hedef gösteren Sabah gazatesi bir kez daha homofobik bir gazete olduğunu ortaya koydu. Sabah’ın bu haberi sosyal medyada da tepkilere neden oldu.

fft81_mf2473728

Sabah gazetesinin bu haberine ise Şişle Belediye Başkanı Hayri İnönü’den yanıt gecikmedi. İnönü, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bugün gazetelerde bir çalışma arkadaşımız hakkında çıkan ve kişilik hürriyetini tehdit edecek türde haberlere yönelik kamuoyuna duyurumdur.” dedi ve art arda şu tweetleri attı:

İşte Sabah gazetesinin “Şişli Belediyesi’nin renkli özel kalem müdürü” başlıklı homofobik haberi:

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, eşcinsellere destek veren Boysan Yakar’ı, özel kalem müdürü yaptı. Taksim’deki LGBT yürüyüşünde renkli kıyafetlerle dikkat çeken Yakar, partide tartışma yarattı.

Türkiye’nin ‘Milli Şef’i olarak hafızlara kazınan 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün Başdanışmanı Boysan Yakar’ın renkli görüntüleri tartışma yarattı. 29 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen İnönü, Mayıs 2014’te Boysan Yakar’ı (26) özel kalem müdürü olarak göreve atadı.

YÖNETİM RAHATSIZ

Şişli Belediye Başkanı İnönü’nün ‘Renkli baş danışmanı’ Yakar’ın CHP Genel Merkez’den gönderildiği öğrenildi. Yakar, geçen Temmuz ayında İstanbul Taksim’de yapılan 12. İstanbul LGBT Onur Yürüyüşü’ne katıldı. Eşcinsellere destek verdi.

İnönü’nün özel kalem müdürlüğü görevini de yürüten Yakar’ın fotoğraflarının ortaya çıkması, Şişli Belediyesi Meclis üyeleri ve başkan yardımcıları arasında rahatsızlık yarattı.

Boysan Yakar’ın, Başkan yardımcılarından da fazla yetkilere sahip olduğu iddia edildi. Makam arabası ve sekreteri olan Yakar’ın, başdanışmandan çok Belediye Başkanı gibi hareket ettiği belirtildi. Bu duruma meclis üyeleri isyan etti.

‘DİKKAT ETMELİ’

Bu arada Yakar’ın bu görüntülerinin ortaya çıkmasını yorumlayan bir başkan yardımcısı “Farklı renklere, tercihlere her zaman saygımız var. Ancak toplumun bazı hassasiyetleri var. Dikkat etmemiz gerekir” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar