IŞİD’li teröristlerle PKK’lı teröristler Hamburg’da birbirine girdi

İslamcı terör organizasyonu IŞİD’in Kobani’ye girmesi, Almanya’daki PKK’lıları da azdırdı. Çoğunluğu PKK’lı olan 400 kişi salı akşamı Hamburg’un Steindamm (St. Georg) semtinde toplandı. IŞİD aleyhinde sloganlar atan ve taşkınlık yapan gruba karşı aynı semtteki bir camii yakınında IŞİD yanlıları toplandı. İki grup daha sonra döner bıçakları, demir çubuklar, sopalar, muştalar, taşlar ve bıçaklarla birbirine girdi.

Radikal islamcı gurubun da yaklaşık 400 kişi olduğu belirtilirken, çatışmaların olduğu cadde kan gölüne döndü. Bir çok kişi yaralandı. Saldırılarda, bölgede dükkanları bulunan Türkiye’nin güneydoğusundan göçen PKK yandaşları döner bıçakları da kullandı. Alman Polisi, yoğun güvenlik önlemleri alırken, bir çok eylemci gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında hem IŞİD yanlıları hem de PKK yanlıları olduğu görüldü.

Polis, hem tazyikli su hem de göz yaşartıcı gaz ile müdahale ederken, olayları yine de gece yarısına doğru güçlükle bastırabildi. Hamburg’daki olaylar, tüm dünyaya Alman Haber Ajansı DPA tarafından ve diğer yayın organları tarafından şok fotoğraflarla duyuruldu. Fotoğraflarda, çok sayıda kesici ve delici aletlerle birlikte gözaltılar, yaralılar dikkatleri çekti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar