Kartalspor’da Başkan Aygün istifa etti

Kartalspor’un başkanı Murat Aygün görevinden ayrıldı.

Sezon başında takımın başına geçen ve PTT 1.Lig hedefi koyan Başkan Aygün gelen başarısızlıklardan sonra görevinden istifa etti.

Sportif başarısızlık, 6 puan silme cezası ve küme düşme iddiaları

Sezon öncesi göreve gelirken, bu işi en iyi biz biliriz sloganıyla PTT 1.Lig hedefleyen Kartalspor başkanı Murat Aygün sezonun ilk yarısını çıkaramadan istifa etti.

Sezon başı kendisine kazan kaldıran teknik direktör Şaban Yıldırım’ı kovan Aygün yerine Özgür Zengin’i getirmişti. Takımın iskeletini oluşturan futbolcuları satan Aygün ve ekibi onların yerine 3.Lig oyuncularını transfer etti. Sezon öncesi Kartal Belediyesi’nin Nevşehir ilinde inşa ettiği Kapadokya Kartal Hotel’de kamp yapan Kartalspor, burada oynadığı hazırlık maçlarını amatör küme takımları ve 3.Lig ekipleriyle yaptı.

Sezona bekelenildiği gibi başlamayan Kartalspor üst üste puan kayıpları yaşadı. Üstüne bir darbe de UEFA’dan geldi. Futbolcularına borçlarını ödemediği için Kartalspor 6 puan silme cezası aldı. Ardından Kartalspor’un küme düşürüldüğü iddia edildi. İddialar hala sıcak görünüyor.

8 Bin TL ceza bardağı taşırdı

Geçen hafta Hacettepe maçından sonra PFDK’nın açıkladığı 8 Bin TL ceza bardağı taşırdı. PFDK Kartalspor’a taraftarların neden olduğu kötü tezahürattan dolayı 8 Bin TL ceza verdi. Parayı kimin ödeyeceği kulüpte bardağı taşırdı ve çıkan polemikler istifa getirdi.

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2013/08/kartalsportema.jpg” baslik=”Kartalsp0r yönetim listesi” url=”http://www.kartal24.com/37770-kartalspor-yonetiminde-gorev-dagilimlari-belli-oldu” icerik=”İşte Kartalsp0r’un sezon başı yönetim listesi”]