‘Seksi devrimci’ başlığına hakaret davası

- Yorumla

1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’na yasak konmasını protesto eden sendikacı Banu Aşçı’nın fotoğrafını basarak, “En seksi devrimci” ve “Seksi devrimci de gördük” diye haber yapan ensonhaber adlı internet sitesinin yazı işleri müdürüne ‘hakaret’ iddiasıyla dava açıldı.

İstanbul ‘da bu yıl 1 Mayıs İşçi Bayramı için Taksim Meydanı’na yasak getirilince Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyeleri, 21 Nisan’da Gezi Parkı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

Aralarında DİSK’e bağlı Genel- İş Sendikası İş Yeri Temsilcisi Banu Aşçı’nın da olduğu sendikacılara polis müdahale etti.

ensonhaber adlı internet sitesi de bu müdahaleyi, eyleme katılan Banu Aşçı’nın polis kalkanıyla itilirken çekilmiş fotoğrafını basarak, “En seksi devrimci”, “Sarışın devrimci de gördük”, “Çakma devrimci” ve “1 Mayıs’ta Taksim’i nasıl yıkarız provası” diye haberleştirdi.

Aşçı’nın suç duyurusunda bulunması üzerine sitenin yazı işleri müdürü Yalçın Eriş hakkında ‘hakaret’ iddiasıyla dava açıldı. İstanbul Anadolu 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davanın ilk duruşması, 25 Aralık’a bırakıldı.

x
Yorumlar