İstanbul Pendik’te Ebola paniği şok karantina

İstanbul’da, Sabiha Gökçek Havalimanı’ndan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen bir hastanın Ebola virüsü taşıdığından şüphenilmesi üzerine hastanenin acil servisi karantinaya alındı.

Doğan Haber Ajansı (DHA) bu kişinin Fildişi Sahili uyruklu olduğunu bildirdi.

DHA haberinde, ‘Türk hava sahası üzerinden geçen bir uçakta yolcu olarak bulunan Fildişi Sahili uyruklu bir kadının, ateşi yükselince ve mide bulantısı başlayınca, uçağın Ebola şüphesiyle Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptığı’ belirtildi.

Hasta yakınları maske verilerek hastaneden uzaklaştırıldı.

Hastaneye yeni hasta da kabul edilmedi.

Cihan Haber Ajansı ise, hastanın geceyi hastanede geçireceği ve sabah saatlerinde Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edileceğini bildirdi.

Konuyla ilgili yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı.

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/08/ebola-sierra.jpg” baslik=”Ebola nedir? Ebola nasıl tedavi edilir? (Ebola virüsü tehlikeli mi?)” url=”http://www.kartal24.com/40836-ebola-nedir-ebola-nasil-tedavi-edilir-ebola-virusu-tehlikeli-mi” icerik=”Ebola virüsü nedir? Ebola virüsü nasıl bulaşır? Bu virüsün tedavisi mümkün mü? Ebola virüsü ilk olarak ne zaman ortaya çıktı?”]