Hasan Ferit Gedik için adalet çadırı 30.güne girdi

Maltepe’nin Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu örgütlerine karşı yapılan protesto eyleminde yer aldığı sırada çeteciler tarafından vurularak katledilen Hasan Ferit Gedik için adalet arayışı devam ediyor.

Çeteciler tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik’in Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda devam eden duruşmalarından bir türlü karar çıkarılmadı, duruşmalar sürekli olarak ertelendi. Dünyanın en büyük adalet sarayı olduğu iddia edilen adalet sarayında yıllardır Hasan Ferit için adalet kararı verilemedi.

30 gün önce Hasan Ferit Gedik’in arkadaşları, adalet arayışları için Kartal Meydanı’nda çadır kurdular. Gece gündüz gönüllü nöbetlerle çadırı koruyan Halk Cepheli gençler Hasan Ferit’i ölümsüzleştiren uyuşturucu çeteleri ile mücadelede kararlı olduklarını söylediler.

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2013/11/kocaeli_hasan_ferit.jpg” baslik=”Hasan Ferit Gedik cinayetinde polis ile çetelerin işbirliğinin tapeleri ortaya çıktı” url=”http://www.kartal24.com/42954-hasan-ferit-gedik-cinayetinde-polis-ile-cetelerin-isbirliginin-tapeleri-ortaya-cikti” icerik=”Gülsuyu mahallesinde çeteler tarafından öldürülen Hasan Ferit Gedik’in dosyasında yer alan polis ile çetecilerin işbirliğini belgeleyen yeni telefon tapeleri ortaya çıktı.”]

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/09/hasanferit.jpg” baslik=”Hasan Ferit Gedik duruşması yine başlamadan bitti” url=”http://www.kartal24.com/42963-hasan-ferit-gedik-durusmasi-yine-baslamadan-bitti” icerik=”Gülsuyu’ndaki olaylarda Hasan Ferit Gedik’in ölümüne ilişkin açılan davada bir türlü yargılamaya geçilemeyince hâkim, güvenlik gerekçesiyle davanın başka yere nakledilmesi talebiyle dosyayı Adalet Bakanlığı’na gönderdi.”]