Kartal’da Hasan Ferit Gedik için adalet çadırına silahlı saldırı

Maltepe’nin Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu örgütlerine karşı yapılan protesto eyleminde yer aldığı sırada çeteciler tarafından vurularak katledilen Hasan Ferit Gedik için adalet arayışı devam ediyor.

Çeteciler tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik’in Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda devam eden duruşmalarından bir türlü karar çıkarılmadı, duruşmalar sürekli olarak ertelendi. Dünyanın en büyük adalet sarayı olduğu iddia edilen adalet sarayında yıllardır Hasan Ferit için adalet kararı verilemedi.

Halk Cepheli gençler tarafından Kartal Meydanı’nda 1 ay önce kurulan “Hasan Ferit Gedik için Adalet çadırı”na dün gece kimliği belirsiz kişiler silahlı saldırıda bulundu.

Öte yandan, Halk Cephesi’nin yayın organı Halkınsesitv.com’dan bugün bir yürüyüş çağrısı yayınlandı.

İşte o çağrı:

Kartal Direniş Çadırına Yönelik Saldırı İle İlgili Yürüyüşe Çağrı

17 Ekim gecesi Kartal’da Hasan Ferit Gedik direniş çadırımıza silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda kimsenin yaralanmaması şans eseridir.

AK Parti faşizmi ve onun polisi-çetesi direnişimizi kıramaz, bizleri yıldıramaz. Yeni şehitler pahasına olsa da Hasan Ferit için adalet istemeye devam edecek, adaleti biz sağlayacağız.

Tüm halkımızı ve dostlarımızı direniş çadırımızı sahiplenmeye ve bugün yapacağımız yürüyüşe çağırıyoruz.

18 Ekim Cumartesi

Saat: 18.00

Toplanma Yeri: Hasan Ferit Gedik Direniş Çadırı (Kartal Meydanı)

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/10/5406c937a8fe8-670×405.jpg” baslik=”Hasan Ferit Gedik için adalet çadırı 30.güne girdi” url=”http://www.kartal24.com/43639-hasan-ferit-gedik-icin-adalet-cadiri-30-gune-girdi” icerik=”Maltepe’nin Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu örgütlerine karşı yapılan protesto eyleminde yer aldığı sırada çeteciler tarafından vurularak katledilen Hasan Ferit Gedik için adalet arayışı devam ediyor.”]