Pendik Sapanbağları halkı semt polikliniğine sahip çıkıyor

İstanbul Pendik’te bulunan Sapanbağları semt polikliniği kapatılarak yerine ruh sağlığı merkezi açıldı. Sapanbağları semt polikliniği bölgedeki altı mahalleye hizmet veriyordu. Günde yaklaşık 400 hastanın yararlandığı poliklinik özellikle mahallelerde yaşayan ve uzak hastanelere gidemeyen yaşlılar için büyük önem taşıyordu.

Altı mahallenin muhtarları, yöre derneklerinin üye ve yöneticileriyle spor klüpleri öncülüğünde 17 Ekim’de poliklinik önünde bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada Sapanbağları semt polikliniğinin eskisi gibi mahallenin sağlık ocağı olarak kalması talep edildi.

Çok sayıda mahallelinin katıldığı basın açıklamasının ardından projeyi destekleyen Pendik Belediyesi önüne yüründü. Belediye önünde bekleyen polis, toplu dilekçe vermeyi engellemeye yönelik girişimde bulundu.

Mahalle muhtarlarının müdahalesiyle dilekçeler Pendik Belediyesi Beyaz Masa’ya teslim edildi. Dilekçeler verildikten sonra belediye önünde yapılan açıklamada semt polikliniğini geri alıncaya kadar mücadelenin süreceği vurgulandı.