“Adalete doymak için bir ay aç kalacağız” dediler ve Kartal Meydanı’nda açık grevi başlattılar

- Yorumla

Maltepe’nin Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu örgütlerine karşı yapılan protesto eyleminde yer aldığı sırada çeteciler tarafından vurularak katledilen Hasan Ferit Gedik için adalet arayışı devam ediyor.

Çeteciler tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik’in Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda devam eden duruşmalarından bir türlü karar çıkarılmadı, duruşmalar sürekli olarak ertelendi. Dünyanın en büyük adalet sarayı olduğu iddia edilen adalet sarayında yıllardır Hasan Ferit için adalet kararı verilemedi.

Adalet arayışı sürüyor

Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik tarafından 15 Eylül’de Kartal Meydanı’nda başlatılan, Hasan Ferit için Adalet çadırı eylemi 1 ayını doldurdu. Uyuşturucu çetelerine karşı mücadele ederken bir protesto eyleminde vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik, “Hasan Ferit’in katilleri yargılanana kadar, burada 19 Kasım’a kadar burada oturma eylemi yapılacak. Dosyayı, mahkemeyi bizden kaçırmaya çalışıyorlar. Adalet için oturacağız” sözleriyle başlayan eylemde açlık grevi başlatıldı. Çadırda eylemlerini sürdüren gençler, “Adalete doymak için bir ay aç kalacağız” diyerek açlık grevi başlattılar.

Halk Cephesi Kartal’da yürüyüş yaptı

Adalet çadırında saat 15.00’te toplanan Halk Cepheliler kortejler oluşturularak yürüyüşe geçti. “UYUŞTURUCUYA KARŞI HASAN FERİT İÇİN ADALET İÇİN AÇLIK GREVİNDEYİZ” ve Hasan Ferit’in resminin olduğu “HASAN FERİT İÇİN ADALET İSTİYORUZ” yazılı pankartlar ile bankalar caddesinden minibüs yoluna çıkıldı ve buradan da çadıra doğru cadde trafiğe kapatılarak yüründü.

Yürüyüş boyunca “YAŞASIN AÇLIK GREVİ DİRENİŞİMİZ, HASAN FERİT GEDİK ÖLÜMSÜZDÜR, ÇETELER HALKA HESAP VERECEK, UYUŞTURUCU SATMAK ŞEREFSİZLİKTİR” sloganları atıldı. Çadıra varıldığında burada bir açıklama okunarak açlık grevi etkinliği yapıldı. Şair İbrahim Karaca’nın şiir okumasının ardından Grup Umut Yağmuru bir dinleti verdi ve hep beraber halaylar çekildi. 250 kişinin katıldığı yürüyüş çadırdaki etkinliğin ardından açlık grevi direnişçilerin direnişe başlamalarıyla sona erdi.

[doptg id=”9″]

 

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/09/BxpeGYZIcAA1QRD-720×405.jpg” baslik=”Nuray Gedik, oğlunun katilleri yargılanmadığı için Kartal’da oturma eylemi yaptı” url=”http://www.kartal24.com/42966-nuray-gedik-oglunun-katilleri-yargilanmadigi-icin-kartalda-oturma-eylemi-yapti” icerik=”Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik, “Hasan Ferit’in katilleri yargılanana kadar, burada 19 Kasım’a kadar burada oturma eylemi yapılacak. Dosyayı, mahkemeyi bizden kaçırmaya çalışıyorlar. Adalet için oturacağız” diye konuştu.”]

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/09/hasanferit.jpg” baslik=”Hasan Ferit Gedik duruşması yine başlamadan bitti” url=”http://www.kartal24.com/42963-hasan-ferit-gedik-durusmasi-yine-baslamadan-bitti” icerik=”Gülsuyu’ndaki olaylarda Hasan Ferit Gedik’in ölümüne ilişkin açılan davada bir türlü yargılamaya geçilemeyince hâkim, güvenlik gerekçesiyle davanın başka yere nakledilmesi talebiyle dosyayı Adalet Bakanlığı’na gönderdi.”]

 

x
Yorumlar