Kartal Meydanı’nda açlık grevi yapıyorlar

- Yorumla

Maltepe’nin Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu örgütlerine karşı yapılan protesto eyleminde yer aldığı sırada çeteciler tarafından vurularak katledilen Hasan Ferit Gedik için adalet arayışı devam ediyor.

Çeteciler tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik’in Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda devam eden duruşmalarından bir türlü karar çıkarılmadı, duruşmalar sürekli olarak ertelendi. Dünyanın en büyük adalet sarayı olduğu iddia edilen adalet sarayında yıllardır Hasan Ferit için adalet kararı verilemedi.

Oturma eylemi açlık grevine döndü

Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik tarafından 15 Eylül’de Kartal Meydanı’nda başlatılan, Hasan Ferit için Adalet çadırı eylemi 1 ayını doldurdu. Uyuşturucu çetelerine karşı mücadele ederken bir protesto eyleminde vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik, “Hasan Ferit’in katilleri yargılanana kadar, burada 19 Kasım’a kadar burada oturma eylemi yapılacak. Dosyayı, mahkemeyi bizden kaçırmaya çalışıyorlar. Adalet için oturacağız” sözleriyle başlayan eylemde açlık grevine başlandı.

20141022-kartal-aclik-grevi (38)

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/09/BxpeGYZIcAA1QRD-720×405.jpg” baslik=”Nuray Gedik, oğlunun katilleri yargılanmadığı için Kartal’da oturma eylemi yaptı” url=”http://www.kartal24.com/42966-nuray-gedik-oglunun-katilleri-yargilanmadigi-icin-kartalda-oturma-eylemi-yapti” icerik=”Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik, “Hasan Ferit’in katilleri yargılanana kadar, burada 19 Kasım’a kadar burada oturma eylemi yapılacak. Dosyayı, mahkemeyi bizden kaçırmaya çalışıyorlar. Adalet için oturacağız” diye konuştu.”]

20141022-kartal-aclik-grevi (1) 20141022-kartal-aclik-grevi (32)

[ilgili renk=”” img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/09/hasanferit.jpg” baslik=”Hasan Ferit Gedik duruşması yine başlamadan bitti” url=”http://www.kartal24.com/42963-hasan-ferit-gedik-durusmasi-yine-baslamadan-bitti” icerik=”Gülsuyu’ndaki olaylarda Hasan Ferit Gedik’in ölümüne ilişkin açılan davada bir türlü yargılamaya geçilemeyince hâkim, güvenlik gerekçesiyle davanın başka yere nakledilmesi talebiyle dosyayı Adalet Bakanlığı’na gönderdi.”]

x
Yorumlar