HDP’den kan donduran “şehitleri eşitledik” manasında açıklama

23 Ekim’de Kağızman’da çatışmaya giren 3 PKK’lının öldürülmesinden sonra Hakkari’nin Yüksekova ilçe merkezinde, yüzleri maskeli iki PKK’lı sivil kıyafetli üç askere arkadan silahlı saldırı düzenledi.

Askerlerden ikisi olay yerinde, biri de kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Saldırıya uğrayan ve isimleri öğrenilemeyen şehitlerin birinin uzman jandarma çavuş, ikisinin jandarma er olduğu öğrenildi.

İki olayı kıyaslayan HDP isimli siyasi parti, çatışmaya giren PKK’lı teröristlerin infaz edildiğini, arkalarından sinsice vurulan TSK askerlerinin ise buna karşılık olarak öldürüldüğünü söyledi.

HDP’DEN TÜYLER ÜRPERTiCİ AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili Twitter’dan bir açıklama yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) iki gün önce çatışmada öldürülen 3 PKK’lıyı hatırlatarak “23 Ekim’de Kağızman’da 3 HPG gerillasının infaz edilmesinden sonra bugün de Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 asker öldürüldü.” ifadelerini kullandı.

ABD İLE TEMAS HDP’Yİ BOZDU

Son Cumhurbaşanlığı ve yerel seçimlerde sola açılan HDP, genel başkan Demirtaş ABD’ye gidip döndükten sonra yine Kürt partisi ve ırk partisi olma özelliğine geri dönerek PKK ve terörü hakkında geren açıklamalar yapmaya başladı.

İşte HDP’nin terörü kollayan ve öven bu sözlerine Twitter’dan yükselen tepkiler

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar