Adnan Kahveci Kartal’da anıldı

- Yorumlar

Bilim ve siyaset adamı Adnan Kahveci, ölümünün 22. yılında Kartal’daki mezarı başında anıldı.

Araştırmacı ve akademisyen kimliği ile uzun yıllar bürokrat olarak çalıştıktan sonra 46. 47. ve 48. hükümet dönemlerinde Devlet Bakanlığı, Maliye ve Gümrük Bakanlığı yapmış olan Adnan Kahveci, 5 Şubat 1993 tarihinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte Bolu-Gerede yolunda talihsiz bir kaza yaparak hayatını kaybetmişti.

Cihan Kahveci: “Bu sene tüm senelerden daha anlamlı. Bunun bir kaza olmadığını, babamın katledildiğini ben kanıtladım, kimin yaptığını yaptırdığını buldum”

Adnan Kahveci’nin oğlu Cihan Kahveci yaptığı konuşmada, anma törenine katılan herkese teşekkür etti. Cihan Kahveci, “Adnan Kahveci bugün çocuklara ve gençlere anlatmamız gereken bir değer. O benim babam olmaktan öte halka mal olmuş bir insan. Bu sene, tüm senelerden daha anlamlı. Bunun bir kaza olmadığını, babamın katledildiğini ben kanıtladım. Kimin yaptığını, yaptırdığını buldum” dedi. Ülkeyi yönetenlerin yayın yasağı koyarak konunun kapatıldığını savunan Kahveci, farklı ilişkiler olduğunu söyledi

Adnan Kahveci’nin anma töreninde sevenleri ve dostlarının yaptıkları konuşmalar sonrasında Kartal Belediyesi din görevlisi Vedat Özbaş ve Çekmeköy Müftüsü Muhammet Suiçmez tarafından Kuran-ı Kerim ve dualar okundu. Anma törenine katılanlara Kartal Belediyesi tarafından lokum ikram edildi.

x