Metin Ağırman, İstanbul 1.bölge milletvekili aday adayı

- Yorumlar

Harita ve Kadastro Mühendisi Metin Ağırman, Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul 1.bölge milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Ağırman’ın aday adaylığını açıklamasıyla birlikte siyasi arenaya hareketlilik geldi. Partinin bölgedeki önde gelen isimleri Ağırman’a desteğini açıkladı.

İşte o destek açıklamalarından birkaçı:

Nazım Gülmez, Metin Ağırman ile birlikte.
18 Şubat 2015 ·
METİN AĞIRMAN’I DESTEKLİYORUM…

Ükemiz çok önemli bir eşikten geçiyor.Yaşamsal sorunlarla karşı karşıyayız.Bu milletvekili seçimleri büyük önem taşıyor.Ya iktidar olacağız,yada büyük bir mücadelenin başındayız.Güçlü,donanımlı kadrolara ihtiyaç duyuyoruz.Üzülerek söylüyorumki bu güne kadar işte bu bizim adayımız diyebilecegimiz ve arkasında duracağımız bir aday yok.Farklı şeyler yapabilecek,vizyonu olan,mücadele adamı, sahici ,samimi bir adayımız yok.En azından benim için böyle aday az.
Elbette farklı özellikleri olan adaylarımız var.Ve bir kısmını destekleyecegiz.Bu seçimde sadece birine oy vermek durumunda degiliz.Seçilme noktasındaki bütün adayları destekleyebilir,oy verebiliriz.
Ben örgütün adaylarını destekliyecegim.Yaşamını bu mücadelenin içinde sürdüren,inatla bu ana aksı terketmeyen,inancını ,umudunu kaybetmeyen adayları destekliyeceğim.Oradan aydınlık Türkiye mücadelesine güç devşirmek istiyorum.Kadın,genç istiyoruz ama,nitelikli kadın,nitelikli genç istiyorum.Bu mücadelenin içinde pişmiş genç istiyorum.Yaşamını,deneyimlerini,birikimlerini bu kavgaya koyacak,ruhu genç ,düşüncesi genç adaylar arıyorum.
METİN AĞIRMAN’kardeşimiz bu profile çok yakın bir adaydır.Aday olmak istediğini sosyal medya üzerinden çok uzunca bir süre önce açıklamıştı.Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz günlerde alçak bir saldırıda abisini kaybetti.Doğal olarak bu yarışta geride kaldığını,moral motivasyonunu yitirdiğini söylemek yanlış olmaz.
Gönlümüz yaşamın bize dayattığı olumsuzluklarda bir değerimizin saf dışı olmasına razı değil.Kimseyle konuşmuş degilim ama buradan yol arkadaşlarına bir çağrıda bulunuyorum.O’nu yüreklendirelim.Aday başvurusunda bulunması çağrısı yapıyorum.Kampanyasının örgütlenmesine bir araya gelerek katkı verelim.
Çünkü Metin bizden biridir.Bu örgütün gençlik kolları başkanlığından başlayarak bugüne iyi bir sıra neferidir.Benim bir oyum Metin’e.Destekliyeceğim.Sizi bilemem..

x