Kartal’da Saadet Partisi’ne büyük ilgi

Anket manipülasyonlarına, algı operasyonlarına ve medya ambargosuna rağmen Saadet Partisi, yükselişini sürdürüyor.

Saadet Partisi’nde birleşen Milli İttifak Kartal’da AK Parti seçmeninden büyük ilgi görüyor. Dindar vatandaşlar öze dönüş olarak gördükleri AK Parti’yi terk edip Saadet’e gelmeye devam ediyor.

Mustafa Destici’nin açıklamaları

Destici, “Mevcut AK Parti iktidarına bu büyük Türk milleti, 2002 yılında tek başına anayasayı değiştirecek çoğunluğu verdi mi? Değiştirdi mi? 2007’de bir kere daha yetki verdi mi? Değiştir mi? 2011’de yüzde 50 verdi. Değiştirdi mi? Şimdiden ne diyorlar. 3 seçim milleti aldattılar, şimdi de diyorlar ki yetki verirseniz yeni sivil demokratik anayasa yapacağız diyorlar. Asla yapmayacaklar. Bu millet artık size kanmayacak. Bu milleti artık kandıramayacaksınız. Bu milleti artık aldatamayacaksınız. İyi niyetini, duygularını, inançlarını istismar ettiniz ama bundan sonra istismar edemeyeceksiniz.” diye konuştu.

Milli görüşten gelenler seçimden sonra Saadet’e dönecek

Öte yandan AK Parti ilçe kulislerinde de eski milli görüş kökenlilerin yeterince çalışmadığından şikayetçi olanlar var. Kendini merkez sağ olarak gören AK Parti’liler milli görüşten gelenlerin Saadet Partisi’ne geçmeye hazırlandıklarını düşünüyor.