Kamalak: AKP iktidarını korku sardı, dili titriyor!

SP lideri Mustafa Kamalak iktidarı eleştirirken, “Korkudan ne yapacaklarını şaşırdılar. Bayraklarımızı toplayıp, alanları gasp ettiler
Meydana giden yolu kesebilirsiniz ama gönüllere giden yolu nasıl kapatacaksınız?” diye sordu.

Milli İttifak’ın liderleri SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Bursa Gökdere Meydanı’nda AK Parti iktidarına yüklendi. Mitingde konuşan Kamalak, iktidarı korku sardığını söyledi. “Dudaklarının titremesinden, dillerinin titremesinden biliyoruz” diyen Kamalak, şöyle devam etti: “Korkudan ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar, bayraklarımızı topluyorlar. Miting alanlarımıza el koyuyorlar, alanları gasp ediyorlar. Erzurum’da, İstanbul’da olduğu gibi miting alanlarına giden yollarımızı kesiyorlar. Ben haykırıyorum, meydanlara giden yolları kesebilirsiniz ama gönüllere giden yolu nasıl kapatacaksınız?” Hükümetin 10 bin ton altını faiz lobisine verdiğini, 12 katrilyona saray yaptığını ancak halka gelince “Kaynak yok” dediğini belirten Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kaynak yok değil, adil düzen yok, gelir dağılımında adalet yok. Saraya aldıkları her bir bardağın tanesi bin lira. Asgari ücretlim, sana ödenen aylık ise 949 lira. Sana aileni geçindirmek için, çocuklarını okutmak için, bir ay yaşamak için 949 lira, kendilerinin su içtikleri bir bardak bile etmiyor.”

Bu mu adaletiniz?

Mustafa Destici de iktidara yüklenerek şunları söyledi: “AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. 2002 yılında tek başına iktidar yaptınız. ‘Anayasa’yı değiştireceğim’dedi, değiştirdi mi? ‘Yoksulluğu bitireceğim’dedi, bitirdi mi? ‘İşsizliği bitireceğim, gelir dağılımındaki adaletsizliğe son vereceğim’dedi verdi mi? ‘Adil bir yargı’dedi kurdu mu? ‘Dış politikada itibarlı bir duruş’dedi, yaptı mı? ‘Marka şehirler’dedi kurdu mu? ‘Her yıl 100 bin kişiye ev vereceğim’dedi verdi mi? ‘Yeni evlenen çiftlere 25 yıl vade ile ev vereceğim’dedi verdi mi? Bütün bunlara rağmen millet bu partiye yetki verdi mi? Peki ne yaptı? Gelir dağılımındaki adaletsizliği daha da büyüttüler. Bakın şu anda 100 lira var ortada. Bunun 54 lirasını bir kişiye veriyor, 46 lirasını da 99 kişiye. Bu mu sizin adaletiniz?”