CHP’den seçmenine kazık mı geliyor, işte ilk tepkiler

CHP AK Parti ile koalisyon yapıp seçmenine kazık mı atacak. Baykal küllerinden yeniden doğdu ve Tayyip Erdoğan ile görüşmeye gitti. Bunun üzerine Sezgin Tanrıkulu yüreklere su serpti. AK Parti ile koalisyona hayır dedi. Öte yandan baronların CHP’ye AK Parti ile koalisyon kurması yönünde baskı yaptığı belirtiliyor.

CHP BARAJ ALTI KALABİLİR

Uzmanlara göre AK Parti ile koalisyon CHP’yi baraj altı bırakabilir. HDP yüzde 20’yi geçer. CHP’nin sonu DSP olur.

SEZGİN TANRIKULU: AK Parti’Yİ İSTEMİYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “Biz önceliğimizin AK Parti’nin iktidarda olmadığı bir seçenek olduğunu düşünüyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, mevcut siyasi tabloda CHP’nin nasıl bir yol haritası olacağını sorması üzerine Tanrıkulu, “Biraz sonra MYK toplantısında seçim sonuçlarını ayrıntılı değerlendireceğiz. Ancak seçmen bütün siyasi partilere şu mesajı verdi; Adalet ve Kalkınma Partisi’ni seçmen iktidarda görmek istemiyor. Büyük bir çoğunlukla üç siyasi partiye oy verdi. Biz önceliğimizin Ak Parti’nin iktidarda olmadığı bir seçenek olduğunu düşünüyoruz. Diğer iki siyasi parti ile çok rahatlıkla restorasyon yaratacak bir hükümet kurabiliriz. Bunlar benim kişisel düşüncelerim” dedi.

TWİTTER’DA TEPKİLER