Kartalda Meydan Gerginliği

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir belediyesi ekipleri ile Kartal belediye zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı.

İstanbul Büyükşehir belediyesi özel okullar için kartal meydanında stant açtı.

Kartal Belediyesinin Kartal Gençlik Kariyer Merkezi de her yıl olduğu gibi bu yıl da Kartal Meydanı’na üniversite adayları için stant açmak istedi. İBB Zabıta yetkilileri ise bu standı kaldırmak istediler.

Kartal Halkı Kartal Belediyesinin gençlere sunduğu ücretsiz danışmanlık hizmetine İBB Zabıtasının müdahale etmesine büyük tepki gösterdi.

Tartışmanın uzaması üzerine olay yerine gelen Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz;
İBB Zabıtasının yetkilisine ”Nasıl ki Büyükşehir burada üniversite tercih standı kuruyorsa Kartal Belediyesi de kuracak. Burada amaç Kartallı gençlere daha iyi bir gelecek sağlamaktır. Daha fazla uzatmadan burayı terk edin” dedi.
İBB zabıta yetkilisinin ”Yazılı izin alın” demesi üzerine başkan Altınok Öz ”Biz bu meydanda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamak için yazılı izin istediğimizde bize yazılı verilen cevapta Kartal Meydanı’nın 30 Ağustos’ta Roman derneklerine tahsis edildiği söylendi. Bizim burada Milli Bayram kutlamamıza dahi engel olmaya çalışan bir yapıdan ne bekleyebiliriz” dedi.
Daha sonra orada bulunan Kartal Belediyesi yetkililerine standın derhal kurulması talimatını verdi.
Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün meydandan ayrılmasından kısa bir süre sonra kendi aralarında kısa bir görüşme İBB zabıtalarıda meydandan ayrıldılar.
Meydanda bulunan halk İBB’nin bu tavrını kınadıklarını ve stant burada olduğu sürece sahip çıkacaklarını  söylediler.

 

x