CHP’li belediye meclis üyesine saldırı

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Hüseyin Sağ, kimliği belirlenemeyen kişilerce dövüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Hüseyin Sağ, Kadıköy’de kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce dövüldü. Hastaneye kaldırılan Sağ, burnundaki kırık nedeniyle ameliyata alındı.

Alınan bilgiye göre, Kadıköy’de otomobiliyle gitmekte olan Hüseyin Sağ’ın kullandığı araca başka bir araç arkadan çarptı. Hasarlı kazanın ardından otomobilinden inen Sağ, plakası öğrenilemeyen diğer araçtaki 3 kişi tarafından dövüldü. Saldırganlar olaydan sonra kaçarken, Hüseyin Sağ özel bir hastaneye kaldırıldı. Sağ’ın burnuna ve çenesine darbeler aldığı tespit edildi.

“EN SON ŞİKAYET ETTİĞİ KİŞİ Rıza Sarraf’TI”

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da, “Hüseyin sağ arkadaşımız bugüne kadar özellikle iktidar yanlısı rant gruplarının hedefi haline gelen bir siyasetçidir. Kendisi bir kent parlamenteridir ve Büyükşehir Belediyesi üyesidir. Sağ, AK Parti iktidarının temel kaynaklarından olan Rıza Sarraf’ların, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında ortaya çıkan yolsuzluk belgelerinin üzerine gitmiştir, bunlara dava açmıştır ve hedef haline gelmiştir. Hüseyin’in en son şikayet ettiği kişi Rıza Sarraf’tı. Bu Hüseyin’e yönelik saldırıyı parti içi bir meseleye çevirip, CHP üzerinden siyasi rant elde etme girişimi, Hüseyin’e saldıranların arkasında olmak demektir. Eğer Cumhuriyet Başsavcısı görevini yapacaksa, saldırının kamera kayıtları sokağındadır. 42 plakalı bir araçtan inenler saldırmıştır” diye konuştu.

Bu arada, Hüseyin Sağ’a geçmiş olsun dileğinde bulunmak üzere Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da hastaneye geldi.

x