CHP’nin rezidansta oturan “solcu vekili” kendini böyle savundu

- Yorumla

Meclis’teki yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldıran CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin; Kadıköy Bağdat Caddesi’nde Four Winds Residence’dan 20 Haziran 2014 tarihinde 3 ayrı daire aldığını ortaya çıkmıştı.

İlgezdi, dairelerini “657’ye tabi memurum. İster gecekonduda yaşarım ister residence.” diyerek savundu.

REZİDANSTA OTURMAK STANDART

Gamze İlgezdi dün iddialara twitter hesabı ile cevap verdi. Rezidansta oturmanın İstanbul’da artık standart hale geldiğini belirten İlgezdi, “Ben 657 e tabi bir devlet memuruyum. İstersem gecekonduda yaşarım istersem residence. Buna hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur” diye yazdı.

Daireleri ne zaman ve ne kadara aldığını açıklamayan CHP’li vekil, “ Şu an benden başka kimsenin bilmesine gerek yok. Ve ifade etmek isterim ki konut sahibi olmak, mülk sahibi olmak yasalara aykırılık teşkil etmeyecektir.” dedi.

ONLARIN PARALI ASKERİ KADAR MUSTAFA KEMAL’İN DE YÜREKLİ EVLATLARI VARMIŞ

İstanbul’un en değerli ilçesinde 3 rezidansı olduğunu ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada kendisinin aleyhinde yazılanlara da tepki gösteren Gamzi İlgezdi, “Türk Solunun böyle yürekli çocukları var olmaya devam ettikçe sosyal medyada bana iftira atanlar avuçlarını yalayacaklar. Bu linç girişiminde gördük ki, onların paralı askeri kadar, Mustafa Kemal’in de yürekli evlatları varmış.” ifadelerini kullandı.

x
Yorumlar