ÖZEL EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEK

Kartal Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, özel eğitime yönelik hizmet veren Kartal Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) ile Sabri Taşkın Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ne 9 Temmuz Perşembe günü ziyaretler gerçekleştirerek incelemelerde bulundu.

Kartal Milli Eğitim Müdürü, hayırsever bir vatandaş tarafından bağışlanan eğitim materyallerinin bulunduğu Kartal RAM’da, Şube Müdürü Dursun Teyran ile Müdür Esra Betül Ergül’den bilgi aldı. Olay sıralama kartları ve ahşap yapboz setlerinden oluşan toplam 420 parça eğitim materyalinden; çeşitli nedenlerle bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından yaşıtlarından beklenilen düzeyden anlamlı farklılık gösteren ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı okullar ve sınıflarda öğrenim gören özel eğitim öğrencileri yararlanacak.
İncelemelerine Sabri Taşkın Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde devam eden Harun Tüysüz, Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan okul duvarı ile okuldaki diğer çalışmalar hakkında Müdür Nafiye Öztuğ’dan bilgi aldı, rehabilitasyon amaçlı oluşturulan mini bostanı gezdi.