Hasan Ferit Gedik Davasına Polis Müdahelesi

- Yorumlar

Hasan Ferit Gedik Davası (Gülsuyu davası) İçin Kartal Anadolu Adliyesi Önünde Toplanan Gruba Polis Müdahalesi

Hasan Ferit Gedik Davası (Gülsuyu davası) için Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanan grup üyelerini polis gözaltına aldı. Destek için gelen CHP’li vekil Tanal ile güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı.

Maltepe Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’in ölümüyle sonuçlanan olaylarla ilgili duruşma için Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanan grup üyelerini, polis gözaltına aldı.

Maltepe Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’in ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin Anadolu Adalet Sarayı’nda görülen duruşma için adliye önünde bir grup toplandı.

CHP’Lİ VEKİL TANAL VE SAMİ ELVAN’DAN GRUBA DESTEK

Grup adliye kapısı önünde sloganlar atarak oturma eylemi yaptı. Gruba CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan destek verdi.

EYLEMCİLER GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Bu sırada adliyeye giren ve slogan atan 3 kişi güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarıldı. Gözaltına alınan eylemciler karga tulumba polis aracına bindirildiği sırada adliyenin bahçesine gelen Tanal güvenlik görevlilerine tepki gösterdi.

ÖZEL GÜVENLİK İLE TANAL ARASINDA TARTIŞMA

Özel güvenlik ile Tanal arasından tartışmanın büyümesi üzerine polis müdürleri araya girdi. 2’si kadın 3 kişi gözaltına alınarak çevik otobüsüne bindirildi. Adliyenin Mustafa Kemal Caddesi tarafındaki giriş kapısı bekleyen grup gözaltıları sloganlar atarak protesto etti.

gulsuyu-davasi-icin-adliye-onunde-toplanan-gruba-7504537_1389_m

gulsuyu-davasi-icin-adliye-onunde-toplanan-gruba-7504537_1446_m-1

gulsuyu-davasi-icin-adliye-onunde-toplanan-gruba-7504537_7617_m

katilimci_maltepe_hasan_ferit_gülsuyu

x