7 Haziran genel seçim sandık görevlileri ücretleri ne zaman yatacak? Nereye yatacak? Ücretler yattı mı?

- Yorumlar

7 haziran genel seçimlerinde sandık kurullarında görev yapan ve sorumluluk alan görevlilerin ücretlerinin PTT Banklara iletildiği, ancak PTT’nin hata yapmamak ve daha sonra sıkıntı yaşamamak adına liste kontrollerini seçim kurulları ile yaptığı ve temmuz ayının 15 inde yani haftaya sandık görevlisi ücretlerinin yatırılacağı aldığımız bilgiler arasında yer almaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi tc kimlik no ile yani nüfus kimliğinizle gidip paranızı PTT şubelerinde alabileceksiniz. Bir türlü yatırılmayan sandık kurulunda görevli personellerinin ücretleri ile ilgili son gelişme şu şekilde oldu.
Kamuajans.com – 2015 Sandık Görevli ücreti yattı mı? Hangi bankalardan 7 Haziran Sandık görevli ücretleri alınacak İşte merakla beklenen Sandık grevli ücretleri. Sandık görevlileri kaç para alacak. 7 Haziran’da görev yapan sandık görevlileri parasını aldı mı ? Sandık Görevlileri Ücretleri Ne Zaman Ödenecek?Sandık Görevlileri Ücretleri Ne Zaman Ödenecek? Ne Kadar Ödenecek?2015 Seçim Sandık Görevlileri Ücretleri Ne Zaman Yatacak ?7 Haziran Genel Seçim Sandık Görevlileri ücretleri ne zaman yatacak? Nereye yatacak ? Ücretler yattı mı ? 7 Haziran 2015 sandık görevlisi ücretleri ne kadar?

7 HAZİRAN 2015 MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNDE GÖREVLİ OLANLARIN ÜCRETLERİ POSTANELERE GÖNDERİLMİŞTİR.

Sandık kurulu görevlilerinin ücretleri 64 TL ile 219 TL arasında değişmektedir. Seçimde sandık başlarında özellikle memur personelin bulunmasından dolayı sendikaların da konuya el atması bekleniyor. Hükumet için büyük bir meblağ teşkil etmeyen sandık kurulu ücretlerinin bir türlü ödenmemesi hem bir prestij kaybıdır hem de az da olsa nefes aldıracak bir ücretin memur için önemli olduğunun bilinmesi gereklidir. Seçimler sona erdi ve seçimde görevli olan sandık kurulu görevlileri seçim ücretlerini henüz alamadılar.

Sandık kurulunda görev alan üyelerin ücretlerinin 15 Temmuz’da PTT şubelerinden ödenmesi bekleniyor..

Sandık kurulunda sabahın ilk ışıklarından gece yarısına kadar görev yapan sandık kurulu başkan ve üyelerinin bu ücretlerinin geciktirilmemesi gerekiyor. Bazı okuyucularımız da sandık kurulu ücretini almak için ek bir işlem yapıp yapmamaları hususunda bir işlem olup olmadığını soruyorlar. Yüksek Seçim Kurulu 13/01/2015 tarih ve 20 sayılı kararıyla ödenecek gündelik miktarına ilişkin karar aldı.Bu karara göre seçimde sandıklarda görev alacak sandık kurulu başkanı, sandık kurulu memur üyesi ve siyasi parti üyelerinin alacakları gündelik miktarları 2015 yılında memur maaş katsayısının artmasıyla birlikte yükseldi. Genel seçimde sandık kurulu başkanı olacaklar iki gruptan oluşmaktadır. Bunlardan birisi bu konuda kurs görüp eğitim alanlar diğeri de kurs görmeyenler olacak. Bu grupların ücretleri de birbirlerinden farklı olacak.

7 Haziran seçimlerinde sandık başında görev yapan kişilerin ücretleri 1 ay oldu hala yatırılması bekleniyor. 7 haziran 2015 genel seçimlerinde görev yapan sandık kurulu başkanları ve üyelerinin ücretleri üçüncü hafta geçmiş olmasına rağmen hala banka hesaplarına yatırılmadı. Oysaki daha önceki yıllarda seçim sandıklarında görev yapan görevlilere görev ücretleri iki hafta içerisinde yatırılmıştı.

Bu konuda şikayetlerini forumlarda ve direkt olarak belirten sandık kurulu görevlileri ücretlerini ne zaman alacaklarını merak ediyorlar. Çünkü normal şartlar altında sandık kurulu ücretlerinin seçim görevinden sonra en az iki hafta içerisinde yatırılması gerekiyor.

Seçimler biteli iki haftayı geçti ancak hala sandık kurulunda görev alan başkan ve üyelere ödemeler yapılmadı. Bankalara ve PTT şubelerine uğrayan görev yapmış kişiler bizlere henüz böyle bir para gelmedi şeklinde cevapla karşılaşıyorlar. Yaz tatiline de girilen bu günlerde az da olsa özellikle memur camiasına destek olacak sandık görev ücretlerinin bir an önce yatırılması bekleniyor. Sandık kurulu başkanı ve üyelerine neden ödemelerin yapılmadığı da merak konusu. Sitemize de yorum ve maillerle görüşlerini ifade eden okurlarımız bir an önce görev ücretlerinin yatırılmasını talep ediyorlar.

Sandık kurulu görev ücretleri ödemesi de ayrı bir konudur. İlçe seçim kurulu belirlediği bir bankaya (ki anlaşmalı olduğu banka olur) ödeme listesi ile ücretleri yatıracak ve görevliler de kimlikleri ve sandık kurulu görev belgesi ile bankaya gidip parasını çekebilecek.

Geçtiğimiz seçimlerde göz önüne alındığında görev süresinden 2 hafta sonra yani 21 Haziran – 28 Haziran tarihleri arasında ücretlerin banka hesaplarına yatması bekleniyor. Sandık görevlilerinin ücretleri vermiş oldukları hesap numaralarına otomatik olarak yatırılacaktır. Sandık görevlilerinin bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapması gerekmemektir.

Sandık kurulu ücretleri şu şekilde olacak. Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına =219 TL, Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına =146 TL, Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye =128 TL, Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye =64 TL, Siyasi parti üyelerine = 64 TL şeklinde sandık kurulu ücretleri belli oldu.

YSK’nın 23 Şubat 2015 ve 233 sayılı kararı ile de sandık kurullarında görev alanlara yapılacak gündelik ödemeler aşağıdaki gibi olduğundan:

x