Kartal Uluslararası Kültür Sanat Festivali konser ve halk oyunları ile başladı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Uluslararası Kültür Sanat Festivali konser ve halk oyunları ile başladı. Kartal Meydanı’nda başlayan ve Kartallıların yoğun ilgi gösterdiği festivalin ilk gününde Edip Akbayram konser verdi. Kartal Belediyesi’nin 14 kardeş belediyesinden biri olan Edirne Havsa Belediyesi ritim şov grubu ve Edirne Belediyesi Roman Halk Dansları Topluluğunun yaptığı gösteri de ilgi gördü.

Festivalin ilk etkinliğini Edirne Havsa Belediyesi Ritim Şov Grubu ve Edirne Belediyesi Roman Halk Dansları topluluğu gerçekleştirdi. Roman müziği eşliğinde gösterilerini gerçekleştiren gruplara halk da eşlik etti. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt festivale yaptıkları katkılardan dolayı Edirne Havsa Belediyesi Başkanvekili Tufan Baş’a ve Edirne Belediyesi ekibine Kartal heykelciği takdim etti.

Festivalin ilk konserinde ise Kartallı sanatçı Ekrem Şahin sahneye çıktı. Türk Halk Müziği’nin önemli eserlerini birbiri ardına seslendiren Şahin, Kartallılardan tam not aldı. Türkülerini seslendiren Şahin’e de Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivali’ne yaptığı katkılardan dolayı Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan tarafından festival anısına Kartal heykelciği takdim edildi.

kartal-festival

Edip Akbayram’a kızı Türkü vokal yaptı

45 yıllık sanat hayatında unutulmaz başarılara imza atan ünlü sanatçı Edip Akbayram ödül töreninin ardından sahnedeki yerini alarak Kartallılara unutulmaz bir gece yaşattı. Yoğun ilgi gören Akbayram, ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Aldırma Gönül, Hasretinle Yandı Gönlüm, Ben Ölürsem Akşamüstü Ölürüm, Aşk olsun Sana Çocuk Aşk Olsun, Bekle Bizi İstanbul, Haberin Var mı, Hava Nasıl Oralarda ve Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar gibi unutulmaz eserleri Kartallılarla birlikte seslendirdi. Bu arada Akbayram’a vokalist olarak kızı Türkü’de eşlik etti ve bir parçayı solo söyledi. Usta sanatçı da bu kez kızı Türkü’ye vokal yaparak Kartallılardan yoğun alkış aldı.

Uluslararası Kartal Kültür ve Sanat Festivali’nde bir kez daha Kartallılarla beraber olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Akbayram ise mutluluğunu ifade etti.

x