Nazegül Boyraz’ın cenazesi yarın toprağa verilecek

- Yorumlar

Şanlıurfaʹnın Suruç ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybeden Nazegül Boyrazʹın cenazesi, yarın düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Suruçʹtaki saldırıda yaşamını yitiren Boyrazʹın yakınları, Maltepe Zümrütevlerʹdeki evlerinde taziyeleri kabul etti.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ KIZI DAHİL 4 ÇOCUK ANNESİYDİ

CHP Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Yasemin Boyraz’ın da annesi olan kızkardeşinin 4 çocuk sahibi olduğunu belirten Rıza Şeker, “En son 2 ay önce İstanbul’da görüştük. Benim oraya gittiğinden haberim yoktu. Acı haberi Sivas’ta aldım. Yarım ekmeğini eşiyle dostuyla bölüşen bir yapıdaydı. Neşe dolu bir insandı” dedi.

Almanya’da yaşayan amcası Hıdır Şeker, “Pazar günü saat 14.00 sıralarında bayramlaştık. Hatta ‘son gün bayramlaşırılır mı?’ diye espri de yaptık. Acı haberi alınca dünyam başıma yakıldı” diye konuştu.

Bir başka akrabası Kadir Boyraz ise “250 adam Kadıköy’den oraya gidiyor. Neden önlem alınmadı. Anlamış değilim” diye konuştu.

 

Boyrazʹın ağabeyi Rıza Şeker, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşiyle iki ay önce görüştüklerini ancak Suruçʹa gittiğinden haberi olmadığını söyledi.

Olay sırasında Sivasʹta bulunduğunu belirten Şeker, “Kardeşim neşe doluydu. Yarım ekmeği olsa herkesle paylaşan bir kişiliğe sahipti. Çok sosyal bir insandı. Dört çocuk sahibiydi” dedi.

“Çok çalışkan ve paylaşmayı seven bir insandı”

Boyrazʹın amcası Hıdır Şeker de bayramlaşmak için pazar günü telefonla görüştüğü yeğeninin çok çalışkan ve paylaşmayı seven bir insan olduğunu anlattı.

Nazegül Boyrazʹın kayınbiraderi Kadir Boyraz da “Bunlar grup halinde Şanlıurfaʹya gittiler. Neden güvenlik önlemleri alınmadı? Bunların can güvenlikleri neden sağlanmadı?” şeklinde konuştu. Boyrazʹın cenazesi, yarın öğle vakti Maltepeʹdeki cemevinde düzenlenecek törenin ardından Küçükyalı Mezarlığıʹnda toprağa verilecek.

x