Twitter Yeniden Engellendi! – 22.07.2015

Ülkemizde geçmiş senelerde yaşanmış olan pek çok web sitesi engelleme işlemi mevcut ve bu engellemelerin bir kısmı da zaman zaman Twitter üzerinde uygulandı. Genellikle toplumsal olayların ortaya çıktığı dönemlerde gerçekleştirilen bu engellemelere 22 Temmuz 2015 itibariyle bir tanesi daha eklendi ve Twitter yeniden engellendi.

Bu haberin yayınlandığı sıralarda engelleme işlemi sadece mobil operatörler tarafından uygulanıyor ancak ilerleyen saatlerde daha geniş kapsamlı olarak ADSL ve fiber bağlantılarda da Twitter engelinin uygulanacağından bahsediliyor. Söz konusu engele maruz kalan kullanıcılar hem Twitter’ın web sitesine giriş yapamıyorlar, hem de mobil Twitter uygulamasını kullanmaları durumunda en son yayınlanan tweetlere erişim sağlayamıyorlar.

Şimdilik bu engele dair herhangi bir resmi açıklama yayınlanmış değil ve başka web sitelerinin etkilenip etkilenmediği konusunda da yeterli bilgi yok. Ancak gelişmeler oldukça sizleri yeni Twitter engeli konusunda bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Twitter engelini aşarak PC veya mobil cihazlarınızdan serbestçe Twitter’a girebilmek için faydalanabileceğiniz uygulama ve programlara aşağıdaki bağlantılardan kolayca ulaşabilirsiniz.

ZenMateChrome, Firefox ve Opera İçin Ücretsiz Proxy Eklentisi
ZenMate iOSiOS için Popüler VPN Uygulaması
ZenMate AndroidAndroid için Ödüllü VPN Uygulaması
SpotfluxEngelli Web Sitelerine Giriş ve Güvenlik Programı
Spotflux iOSiPhone ve iPad için Çevrimiçi Gizlilik Uygulaması
Spotflux AndroidAndroid için Çevrimiçi Gizlilik Koruma Uygulaması
Twitter iOSiPhone, iPod Touch ve iPad İçin Twitter Uygulaması
Twitter AndroidAndroid İçin Twitter Uygulaması
Twitter Windows-phoneWindows Phone için Twitter Uygulaması