HDP’den genelge: Güvenliğinizi alın

- Yorumla

HDP MYK, partinin il ve ilçe örgütlerine Suruç katliamı sonrası alınması gereken güvenlik önlemleriyle ilgili genelge gönderdi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), partinin il ve ilçe örgütlerine Suruç katliamı sonrası alınması gereken güvenlik önlemleriyle ilgili “Güvenlik önlemleri ve acil eylem çağrısı” konulu genelge gönderdi.

Genelgede, güvenlik önlemlerini gerekli kılan koşulların oluşmasında AK Parti’nin sorumluluğu bulunduğu iddia edildi. HDP’ye yönelik saldırılarının devam etme olasılığının yüksek olduğuna dikkat çekilerek parti binalarında güvenlik önlemlerinin titizlikle alınması gerekliliği vurgulandı.
Genelgede “Parti binasına gelenlerin üst aramalarının yapılması, partiye gelen paket, çiçek gibi malzemelerin nereden geldiğine, kim tarafından yollandığına dikkat edilmesi, katılınan tüm eylem ve etkinliklerde gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması gerekliliği” gibi kurallara uyulması istendi.

-ŞENLİK VE FESTİVALLER ERTELENECEK-
Genelgede, Suruç katliamına yönelik demokratik tepkilerin örgütlü bir şekilde gösterilmesi gerekliliğine dikkat çekilirken “şehit cenazelerinin” kitlesel bir katılım ve ortak duygu ve eylemlerle kaldırılması gerekliliği ifadesine yer verildi.
Genelgede, Suruç’ta başlayacak olan “barış nöbetlerine” ilişkin bilgi verilirken, “üç günlük yas” gereği parti binalarına siyah bez asılması ve bir hafta boyunca şenlik, festival gibi etkinliklerin ertelenmesi istendi.

x
Yorumlar