Büyükada’da Kartal Hastanesi ek binası 1 ay içinde hizmete açılacak!

- Yorumlar

Adalar’da yıllardır yaşanan sağlık sorunu sona eriyor. Büyükada’da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalan devlet hastanesinin yerine inşa edilen Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası bir ay içinde hizmete açılacak.

Ada sakinleri kendilerine on yatak kapasiteyle yatarak tedavi imkânı da sağlayacak olan hastanenin açılmasını dört gözle bekliyor. Yıllardır Büyükada’da doktorluk yapan Ahmet Remzi Çetinkaya; “Artık acil durumdaki hastaları ambulansla göndermek zorunda kalmayacağız, burada tedavi olabilecekler” dedi.

Büyükada’da hizmete girecek merkezin, Adalar ilçesinin merkezi olarak bilinen adanın sağlık hizmeti konusundaki eksiklerini büyük oranda gidermesi bekleniyor. Çevrede daha çok emeklilerin yaşadığını, bu insanların daha sık sağlık problemleriyle karşılaştıklarını söyleyen esnaf olan Tarık Yumurta, “Hastane çok güzel yapılıyor, adalılar olarak çok memnunuz. Her adımda bizi karşıya göndermek yerine müdahale etmelerini, en azından ilk müdahalenin gecikmeden burada yapılmasını istiyoruz” dedi.

x