Tuzla’daki sızıntıyla ilgili 35 kişi hastanelere başvurdu

- Yorumla

Tuzla’daki kimyasal sızıntıyla ilgili şu ana kadar 35 kişi çevredeki hastanelere başvurdu. Başvuranların büyük bölümü sızıntının yaşandığı fabrikanın çalışanları.

Tuzla Deri Organize Sanayi Sitesi’nde bu sabah bir kimyasal madde fabrikasında nitrik asit tankının delinmesi sonucunda havaya turuncu-kahverengi duman yayıldı. Fabrika çevresi boşaltılırken, polis fabrikaya giden yolları kesti.

35 KİŞİ HASTANELERE BAŞVURDU

soL’un ulaştığı hastane kaynakları şu ana kadar sızıntıyla ilgili 35 kişinin çevredeki hastanelere başvurduğunu kaydetti. Sızıntıyla ilgili olarak Kartal Devlet Hastanesine 7, Tuzla Devlet Hastanesine 22, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine 4, Özel GİSBİR Hastanesine de 2 kişinin başvurduğu belirtildi.

Hastanelere başvuranların büyük bölümün sızıntının yaşandığı fabrikanın çalışanları olduğu ve kimyasal sızıntıdan kaygılandıkları için hastaneye gittikleri öğrenildi.

SAKOM BİLGİ TOPLUYOR

Bu gibi durumlarda Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Acil Koordinasyon Merkezi (SAKOM), çevre felaketinin sağlık üzerindeki olası etkisine karşı izlenecek yolları belirliyor. SAKOM’un Tuzla’daki nitrik asit sızıntısıyla ilgili şu ana kadar hastanelere yapılan başvurular hakkında bilgi toplamakla yetindiği kaydedildi.

x
Yorumlar