Sultangazi Pirsultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş’a silahlı saldırı

- Yorumla

Aldığımız bilgiye göre dün gece saatlerinde Sultangazi Pirsultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş’a silahlı saldırı gerçekleştirilmiş.. Konuyla ilgili Zeynal Odabaş’ın kişisel sosyal medya hesabından Dilek Odabaş bir bildirim yayınlamıştır..

”Sultangazi Pirsultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş bu akşam hain bir pusuyla silahlı saldırıya uğramıştır.

Daha önce uğradığı saldırıda kamera kayıtlarını vermeyen, davayı takipsiz bırakan devlet, faiilleri bulmadığı için ikinci bir saldırıya zemin hazırlamıştır. Bu saldırılarınız, yargıladığınız mahkemelerıniz, verdiğiniz cezalarınız, bizi asla yolumuzdan, davamızdan döndüremeyecek. Olayla ilgili basın açıklaması Alevi kurumları ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla yarın Sultangazi Pirsultan Abdal Cemevinde yapılacaktır. Duyarlı tüm canları ve kurum temsilcilerini yarın saat 13.00 da Sultangazi Pirsultan Abdal Cemevine Dayanışmaya çağırıyoruz. Zeynal Başkanın sağlık durumu şuan iyi…
DİLEK ODABAŞ”

Adsız

Alevi Kültür Dernekleri Sultangazi Şubesi Pir Sultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş, Cemevinden evine giderken silahlı saldırıya uğradı.

Akşam saatlerinde aracıyla seyir halindeyken üç araç tarafından takibe alındığını belirten Zeynal Odabaş’ın aracına çok sayıda kurşun sıkıldı. Odabaş, saldırı sonrası yolunu değiştirip E-5 karayoluna bağlanarak takipten bir süreliğine kurtuldu. Odabaş, Sefaköy Beşyol Mevkii’nde ailesiyle buluşup araç değiştirdikten sonra Florya’da tekrar saldırıya uğradı.

Saldırıdan sonra bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, “Gazi Mahallesi Alevi, Kürt ve devrimci kimlikleri ile tanınan bir mahalledir. Mahallemizde Alevi kimliğinin ibadetinin öne çıkmasını devlet de kendi kirli mücadelesi açısından engel görmektedir. Halkın Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi mücadelesine destek olması, bazı güçleri rahatsız etmiştir. Kadın, erkek Alevi yolu gereğinde birliğimizden, yolumuzdan, ikrarımızdan dönmeden mücadelemize devam edeceğiz” denildi.

CLuWdXSUAAANGL9

x
Yorumlar