Kartal Samandıra TEM bağlantı yolunda Mehmet TOPAL’a Silahlı Saldırı

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal, takım arkadaşı Mert Uygar Zeybek ile aracıyla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonrasında kurşunlar aracın camlarına isabet etti. Camların kurşun geçirmez özellikli çift cam olması sayesinde iki futbolcu da saldırıyı yara almadan atlattı.

Emniyet’ten Mehmet Topal’a saldırı hakkında açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Fenerbahçe’nin milli futbolcusu Mehmet Topal’ın aracına yönelik silahlı saldırı olayına ilişkin çok yönlü çalışmalar başlatıldığını duyurdu.

İSTANBUL – Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Olayı gerçekleştiren şahıs ya da şahısların tespit edilerek yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam etmektedir” denildi.
Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“11.08.2015 günü öğlen saatlerinde Fenerbahçe Futbol Kulübü oyuncusu Mehmet TOPAL özel aracı ile birlikte Samandıra Tesisleri’nden aynı takım oyuncusu Uygar Mert ZEYBEK ile ayrıldıktan kısa süre sonra Kartal Samandıra TEM bağlantı yolunda aracın kurşun geçirmez ön camına bir el ateş edildiği iddiası ile Polis Merkezimize başvurmuştur.
Bahse konu olay ile ilgili olarak çok yönlü çalışmalar başlatılmış, olayı gerçekleştiren şahıs ya da şahısların tespit edilerek yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam etmektedir.”