KARTALSPOR: 1 SULTANBEYLİSPOR: 3

KARTALSPOR: 1 SULTANBEYLİSPOR: 3

Yeni Sezon hazırlıklarına İstanbul’da devam eden Kartalspor bu akşam Kartal stadında Spor Toto 3.lig’in yeni ekibi Sultanbeylispor’la bir hazırlık maçı yaptı.

Enes Ünal, Anıl Şahin, Sait Ulucan, Emrah Taysi, Ömer Furkan, Göktuğ Taşbulak, Uğur Utlu, Caner Üstel, Savaş Yıldızhan, Türkay Atçı ve Yasin Abdioğlu teknik direktör Özgür Zengin’in ilk onbir tercihi olurken daha önce Kartalspor forması giyen İlkay Demir, Hasan Kaya ve Melih Kartal bu karşılaşmada rakip takımda mücadele etti.

Sultanbeylispor’lu oyuncuların vuruşuyla başlayan karşılaşmada ilk etkili atak Kartalspor’umuzdan geldi. 20.dakikada atak yönünü sağında topla buluşan Uğur, penaltı noktasına koşu yapan Savaş Yıldızhan’a yerden sert ortaladı, Savaş bekletmeden vurdu top az farkla direğin dibinden dışarı gitti.

30.dakika da gelişen Kartalspor atağında sol taraftan Savaş Yıldızhan ortaladı, arka direğe yakın bir bölgede Yasin Abdioğlu kafayla Uğur Utlu’nun önüne indirdi, Uğur’un vuruşunda top farklı şekilde dışarı gitti.

38.dakika da ani gelişen Sultanbeyli atağında ceza sahası içerisinden rakip oyuncu çok sert vurdu, Enes Ünal bu pozisyonda dikkatliydi ve üst direkten topu tokatlayarak kaleye girmesine izin vermedi.

45.dakika da Sultanbeylispor’lu oyuncular hızla Kartalspor kalesine geldi, ceza sahasının sağında İlkay aşırtma bir vuruşla ilk yarının skorunu belirledi. 0-1

Kartalspor karşılaşmanın ikinci yarısına sekiz değişiklikle başladı.

50.dakika da Kartalspor rakip kalede baskı kurduğu anlarda genç oyuncumuz Görkem Güven ceza sahası dışından çok sert vurdu, top üst direğe çarparak oyun alanına geri döndü.

62.dakika da atak yönünün solunda topla buluşan Tahsin Hacımustafaoğlu son çizgiye kadar inerek yerden sert ortaladı, altıpas içerisinde Yusuf Ocak topa ayak koyarak skorda dengeyi ağladı. 1-1

86.dakika da Sergen Özşahin ceza sahası içerisinde rakibini düşürünce karşılaşmanın hakemi Aziz Akgün penaltı noktasını gösterdi. Sultanbeylispor’dan Ziya penaltı atışını gole çevirerek skoru 1-2’yaptı.

90+’da ani gelişen Sultanbeylispor atağından ceza sahamıza gönderilen topa savunmamız ters bir vuruş yaptı, direkten dönen topu Ziya tamamlayarak karşılaşmanın skorunu belirledi. 1-3