Kartal’da yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor.
Kartal’ın 20 mahallesinde çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda geçtiğimiz ay boyunca yol bakım faaliyetlerine, asfaltlama çalışmalarından, altyapı çalışmalarına ve pek çok farklı alanda hizmetlerini sürdürdü. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak da yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Kartal Belediyesi teknik personelinin yerinde yaptığı tespit ve değerlendirmeler sonucu aciliyet durumları dikkate alınıp programlanarak Yol Yapım Amirliğine bağlı ekipler tarafından geçtiğimiz ay, çeşitli cadde ve sokaklarda 1213 metre yol bordürü ve 112 adet ağaç dibi bordürü döşemesi yapıldı. Yapılan tamir ve tadilat ile yol açma ve benzeri çalışmalardan dolayı ortaya çıkan1266 M3 moloz ve hafriyat toplandı. Yeni açılan ya da var olan yolların tamir ve bakımı için toplam 409M3 Bypass, Stabilize veya Mıcır serildi. Bozulan ya da tamiri gereken kaldırımların yapım veya tamiri için 2158 M2 kilittaşı döşendi. Yol Yapım Amirliğine bağlı ekiplerce muhtelif cadde ve sokaklarda 5 adet kanal bacası, 37adet baca tamiri, 3 adet yeni yağmursuyu ızgarası, 150 adet yağmursuyu ızgara tamiri, yağmursuyu ızgara temizliği yapıldı. Muhtelif cadde ve sokaklarda araçların kaldırımlara parkını önlemek amacıyla yerleştirilen sınır elemanlarından toplam 31 adet tamir yapıldı. Muhtelif cadde ve sokaklarda 333 Mt. Yağmur suyu kanalı yapıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğünden gelen ve ilgili müdürlükçe belirlenen cadde ve sokaklara Yol Yapım Amirliği tarafından 7 adet çöp konteyner yeri yapıldı. Asfalt yollarda yapılan altyapı kazı çalışmaları için 1672 Mt. asfalt kesimi ve 2999 Mt. tranşe kazısı olmak üzere 3971 Mt. asfalt açıldı.

Ayrıca okul ve çevrelerine de hizmet veren Kartal Belediyesi bu kapsamda İhsan Zakir Orta Okulu, Milli Eğitim Vakfı İlk Okulu, Yakacık Endüstri Meslek Lisesi ve Şeyh Şamil Orta Okulu olmak üzere toplam 4 okulda 20.000 m2 boya- badana işi yaptı.

 

FEN İŞLERİ ÇALIŞMA (3)

FEN İŞLERİ ÇALIŞMA (4)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar