Instagram’dan Twitter yalanlaması

- Yorumlar

Twitter ile köprüleri yıkan Instagram; buna bağlı olarak önemli ölçüde kullanıcı kaybettiği yönündeki söylentilere şiddetle karşı çıktı. İşte Instagram’ın söylentilere cevabı.

Yeni yayınlanan fotoğraf gizlilik politikası nedeniyle eleştirilerin odağı olan Instagram’ın, buna bağlı olarak kullanıcılarının dörtte birini kaybettiği internet gündemine düşmüştü. Ne var ki Instagram tarafı, AppData kaynaklı yayınlanan verilerin hatalı olduğunu açıkladı. Facebook tarafından satın alınan fotoğraf servisi, AppData verilerine göre 16,4 milyon aktif kullanıcıdan, 12,4 milyona düşmüştü.

Oysa Instagram, hem kayıtlı hem de aktif kullanıcı sayılarında sağlıklı bir büyüme sürdürdüklerini açıkladı. Doğrudan Instagram girişlerini değil, Facebook Connect üzerinden yapılan girişleri takip eden AppData’nın bu noktada bir hata yapması mümkün görünüyor. Zira Facebook ile bağlanılan Farmville 2, Pinterest ve Spotify gibi servisler de aynı verilere göre sert düşüşler gösteriyor. Oysa bu uygulamalarla ilgili herhangi bir sorun bulunmuyor.

Ne var ki olan Facebook’a olmuş durumda. AppData verilerini kullanan New York Post’un yaptığı haber, şirketin hisse değerinin yüzde 0,5 oranında düşmesine neden oldu.

x