CHP’li belediyelerden Artvin’e yardım

CHP sel felaketinin vurduğu Artvin’e yardım eli uzattı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatiyla CHP’li belediyeler bölgeye yardım göndermeye başladı. Bakırköy, Beşiktaş, Avcılar, Silivri, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Şişli, Sarıyer, Ataşehir belediyeleri tarafından gerçekleştirilen yardım kampanyası kapsamında ilk etapta 10 tırlık yardım malzemesi gönderilecek.

CHP sel felaketinin vurduğu Artvin’e yardım eli uzattı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatiyla CHP’li belediyeler bölgeye yardım göndermeye başladı.

CHP, sel felaketiyle sarsılan Artvin için harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla İstanbul’daki

CHP’li belediyeler organize olarak bölgeye yardım göndermeye başladı.Kuru gıda, temizlik malzemeleri, su gibi temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra sel felaketinin açtığı yaraların sarılması için gerekli araç gereç ve teçhizatın da gönderildiği kaydedildi.

Yardım kampanyasının koordinasyonunu gerçekleştiren Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Silopi, Suruç, Kerkük, Bosna yardımlarının ardından sel felaketine maruz kalan Artvin halkının yanında olacaklarını söyledi.

Ağbaba, “” İstanbul Belediyelerimiz organize olarak hemen yardımları göndermeye başladılar. Ardından Büyükçekmece Belediye Başkanımız Hasan Akgün başkanlığında bir heyet bölgede belediyecilik bakımından teknik incelemelerde bulunarak olayın nedenleri, bugünkü durum ve bundan sonra zarar gören bölgelerin nasıl ayağa kaldırılacağı konusunda detaylı bir rapor hazırlayacak. Bundan sonra da çalışmalarımız ve yardımlarımız sürecek. Artvin halkıyla dayanışma içinde olacağız’’ dedi.

Bakırköy, Beşiktaş, Avcılar, Silivri, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Şişli, Sarıyer, Ataşehir belediyeleri tarafından gerçekleştirilen yardım kampanyası kapsamında ilk etapta 10 tırlık yardım malzemesi gönderilecek. Belediye Başkanları bir toplantı yaparak bundan sonraki süreçte yapılabilecekleri ve Artvin’e desteğin nasıl genişletileceği ele aldı.

Şu ana kadar Kartal Belediyesi tarafından gönderilen yardımlar Artvin’e ulaşmaya başladı. Kartal Belediyesi aynı zamanda Artvin’de kardeş belediyeleri (Kemalpaşa ve Şavşat Belediyeleri) bulunması dolayısıyla olay anından itibaren ilçe ile sürekli iletişim halinde. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün başkanlığındaki bir heyet belediyecilik bakımından teknik bir inceleme yaparak sel felaketinin oluşmasındaki etkenleri, ihmal ve kusur bulunup bulunmadığını ve şehrin bundan sonraki süreçte yaralarının sarılması için yapılması gerekenleri rapor haline getirecekler.

Yardım Tırlarında kuru gıda, temizlik malzemesi, su gibi ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Beylikdüzü Belediyesi şehrin tekrar eski haline döndürülmesine katkı için çeşitli araç gereçler de gönderdi. CHP’li belediyeler daha önce Silopi’ye sığınan Ezidiler’e, Suruç’a gelen Kobanililere, Kerkük’teki Türkmenler’e ve Bosna’daki sel felaketinin ardından Bosna’ya da yardım malzemeleri göndermişti.