CB Erdoğan’dan şehidin kız kardeşine: Ağabeyin de bu mesleği seçmeseydi dediği iddiası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği talimatla Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel eşliğindeki CHP’li heyet, 6 şehit veren Osmaniye’de temaslarda bulundu.

CHP’li heyetin Kadirli’de ziyaret ettiği şehit Hakan Aktürk’ün kayınvalidesi, şehidin kız kardeşi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında geçen ilginç telefonu ziyaretçilerle paylaştı.

Şehidin kayınvalidesi Emine Küçüktamer, cenaze sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini aradığını belirterek, şunları kaydetti: “Bir telefon çaldı. Kızım açmadı telefonu, şehidin kız kardeşi telefonu açtı. Arayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dı. Şehidin kız kardeşi ‘Kimsin sen? Cumhurbaşkanı mısın Başbakan mısın?’ dedi. ‘Cumhurbaşkanıyım’ dedi. Şehidin kız kardeşi ise ‘Senin Bilal’in de böyle bayrağa sarılı gelirse bizi anlarsın. Senin oyların azaldı diye bizim çocuklarımızın, ağabeylerimizin bedel ödemesi mi lazım’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ‘Ağabeyin de bu mesleği seçmeseydi’ dedi. Değil cumhurbaşkanı, 60 yaşındaki bir insanın söyleyeceği bir söz mü bu? Şehidin kardeşi ise ‘Meslek mi koydunuz ki, herkes memleketini terk edip de gitmezdi.’ diye konuştu.”

Yaşanan bu olayların ardından damadı gibi Uzman Çavuş olan kendi oğlunu da istifa etmesi için bu sabah görev yerine gönderdiğini anlatan kayınvalide Küçüktamer, “Uzman Çavuş oğlum görevinden ayrılacak, bugün istifasını verecek. Şimdiye vermiştir belki de. İkinci bir acı daha yaşamak istemiyorum. Oğlumun başına da bir iş gelirse ikimizi beraber gömmeleri lazım. Savaş ise hep beraber gidelim. 1. Dünya Savaşı’nda, Çanakkale Savaşında nice kadınlarımız gitti. Biz de gideriz. Ama savaş yok, bir şey yok ortada, herkes koltuğunda rahat oturacak diye neden bizim çocuklarımız ölsün?” dedi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Bu haberin ardından sosyal medyada çok sayıda kişi tepkilerini ortaya koyan tweetler paylaştı. İşte onlardan bazıları…

Uğur Savaş ‏@UgurSavas
Şehit kardeşine “Kardeşin de bu mesleği seçmeseydi” diyebilecek kadar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde!

.. ‏@nurullaherturk
Şehit cenazesinde topluluk önünde:”Ne mutlu şehit ailesine!” Telefonda:”Kardeşin de bu mesleği seçmeseydi.” imza RTE

Galip Hırka ‏@galiphirka
Şehidin ablasına ” Senin kardesin de bu mesleği secmeseydi” diyen RTE haklı da maalesef herkes de GEMCİLİK ısı bulamıyor.

YARGIÇ ‏@Sokak_Gazetesi
GENEL KURMAY BAŞKANINA AÇIK ÇAĞRI
RTE şehidin kız kardeşine ”senin kardeşin de bu mesleği seçmeseydi”demiş
Mesleğinize hakaret etti.UYUMA

Can Altun ‏@CanAltun18
Şehit olan uzman çavuşun kardeşine kardeşin de bu mesleği seçmeseydi diyenler şehit olan erler için de çürük raporu alsaydınız mı diyecekler

Ne Mutlu Türk’üm ‏@_Diyene
Kardeşin de bu mesleği seçmeseydi sözü tam bir ruh hastasının sözü, bunu Allah’a inancı olan biri söyleyemez mümkün değil

Cengiz KORKMAZ ‏@CKorkmaz32
İnsanlığınızı kaybetmediniz ise, FARKI’da bulun‼️

Erdoğan: “Ne mutlu şehit ailelerine..”

Erdoğan: “Kardeşin de bu mesleği seçmeseydi..”

Abbas Güçlü ‏@abbas_gucIu
Şehidin kardeşini arayıp tepki gördükten sonra “Kardeşin de bu mesleği seçmeseydi o zaman” demek Cumhurbaşkanı’na yakışırdı zaten!

Deniz Hüseyinoğlu ‏@denizhuseyinolu
@KucukkayaIsmail Cumhurbaşkanının, şehidin ablasına “senin kardeşin de bu mesleği seçmeseydi” dediği bir ülkeden günaydın.

Simkoo Bêkes ‏@Theipsizz
Telefonla arar sen tepkini koymazsan vatan bayrak şehit der sen bilali gönder deyince kardeşin de bu mesleği seçmeseydi der değerinz ortada

TuğçeÇapulcuoğulları ‏@morhunilihatun
Bir şehidin ardından kız kardeşine; “kardeşin de bu mesleği seçmeseydi” demek.. Vicdan parayla alınmıyor işte!

fikrimavi ‏@fikrimavi
Ben onun aramasına şaşırdım yoksa “Kardeşin de bu mesleği seçmeseydi” demesinde şaşırılacak bir taraf yok,tam ondan beklenecek hareket

Entellektüel Çingene ‏@EntellektuelC
Kardeşin de bu mesleği seçmeseydi demiş. İçim cız etti böyle

Hüseyin Çukur ‏@Huseyin_Cukur
“kardeşin de bu mesleği seçmeseydi?” hangisini seçseydi? iş adamları dışında öldürmediğiniz meslek var mı?

Katre ‏@trajiklambasi
Kardeşini toprağa vermiş birine açtığı baş sağlığı telefonunda “Kardeşin de bu mesleği seçmeseydi” diyebilen bir kötülüğün muhataplarıyız.