CHP’deyken ‘israf ve haram sarayı’ diyen İhsan Özkes: Hz. Muhammed yaşasaydı, O da Saray’a giderdi!

- Yorumla

İhsan Özkes, Saray’da düzenlenen 30 Ağustos resepsiyonuna katıldı

CHP’den istifa eden İstanbul Milletvekili daha önce “HZ. Muhammet yaşasaydı girmezdi” diyerek yerden yere vurduğu AK Saray’a bu kez hayranlığını göstermek için Hz Peygamber’in yaşasaydı gireceğini söyledi.

20150831094816_z

İhsan Özkes, Twitter hesabından, “30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyondayım” diye yazdı.

Sosyal medyada tartışma konusu olan bu mesaj sonrasında Özkes’e tepki gösterildi. Öyle ki Özkes tepki gösterenlerin bazılarını blokladı.

Tepkiler üzerine yine Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Özkes, “Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi, çünkü orada sünnetten emareler çok” diye yazdı. Özkes devamında şunları da ekledi: “30 Ağustos nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyona katıldım diye bana hücum edenleri Allah ıslah eylesin. CHP’de iken söylediklerimi yazıp çizenler her halde benim incitici eleştirilerim nedeniyle hicap duyduğumu sözlerimi duymamışlar sanırım. Saray’da 30 Ağustosta şehit olanlar ve tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu dualar edildi. Keşke bana saldıranlar da orada olsaydılar. Bu arada Saray’ın mescidinde namaz kılmak da nasip oldu, bana saldıranlara da inşallah nasip olur. Sanki bir ayıp işlemişim bir günah işlemişim gibi saldıranlara Allah akıl fikir versin Nedir bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı? Allah ıslah etsin. Meraklılar için söyleyeyim Atatürk de bu gün yaşıyor olsa bu akşam mutlaka Saray’da olurdu.”

aaaaaaaaaa

screenshot_6(31)

DÜN NE DEDİYSE BUGÜN TAM TERSİNİ SÖYLEDİ Ancak İhsan Özkes bugün gittiği Ak Saray’ı daha aylar öncesinde eleştirmişti. Özkes’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı ve israfıyla sürekli gündemde olan Saray için, bugün söylediği “Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi” sözlerine karşılık, Nisan 2015’teki kayıtlara göre “Hz.Muhammed yaşasa o saraya girmez. O sarayda haram var israf var” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

x
Yorumlar