Kartal’da 30 Ağustos Zafer ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü Düzenlendi

Kartal’da 30 Ağustos Zafer ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü Düzenlendi..

Kartal’da her yıl düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında binlerce Kartallı Zafer Yürüyüşü için Kartallı Kazım Meydanı’nda buluştu.
Binlerce Kartallı Atası için Kartallı Kazım Meydanı’nda bir araya geldi
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yılı nedeniyle binlerce Kartallı, Kartallı Kazım Meydanı’nda bir araya geldi. Zafer yürüyüşüne, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 24 Dönem CHP İstanbul Milletvekili – CHP PM üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi CHP Meclis üyeleri, birim müdürleri, Cumhuriyet Kadınları Derneği Kartal Şubesi yönetici ve üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şubesi yönetici ve üyeleri, Eğitim İş Sendikası Yönetici ve üyeleri, Bulgaristan Kırcaali ile Ardino’dan (Eğridere) gelen 20 kişilik yerel yönetici heyeti, siyasi parti temsilcileri çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve Kartallı vatandaşlar katıldı.
Binlerce Kartallı ellerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ve Türk bayraklarıyla Kartal Meydanı’na kadar meşaleler eşliğinde ‘Şehitler Ölmez vatan bölünmez, Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diyerek ve marşlar söyleyerek yürürken açılan büyük Türk Bayrağı ve Atatürk posteri ‘Zafer Yürüyüşü’nde dikkat çekti.
“Atatürk sevgisiyle yürüyen Kartallılarla gurur duyuyorum”
Kartal Belediyesi tarafından hazırlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşü sonunda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ” Cumhuriyet’e, Cumhuriyet’in değerlerine, özgürlüğe, ülkenin geleceğine sahip çıkan, Atatürk sevgisiyle yürüyen Kartal. Sizinle gurur duyuyorum. Bugün 30 Ağustos ulusal kurtuluş bayramının kutlamasını yapacaktık. Biz bayramları ulusal bayram mı yapıyoruz, ulusal yas mı yapıyoruz bilemiyoruz ama bildiğim bir şey var. Kartal sizlerle gurur duyuyorum. Sizlerin yöneticisi olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Konser yok eğlence yok ama Kartal halkı meydanda. Sizler bugün çok büyük bir mesaj verdiniz. Bizler her ulusal bayramda buraya eğlenceye değil ulusal bayramın bilinciyle Kartal’a ülkeye sahip olmaya geliyoruz. Bunu sizler bugün gösterdiniz.” dedi.
“29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutlayacağız”
Başkan Altınok Öz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın da aynı coşkuyla kutlanacağını vurgulayarak, “Kuvay-i Milliyeci Kartallı Kazım’dan yola çıktık. Yol boyu bazı elektrik direklerinin bir saat öncesine kadar yandığı halde yürüyüş sırasında yanmadığını gördük. Kartal Meydanı’nda halk burada oturmasın, buradan rahatsız olsun diye alandaki çimlerin ıslatıldığını gördük. Her bayram görüyoruz.Çimleri ıslatsanız da lambaları söndürseniz de biz burada olacağız, olmaya devam edeceğiz. Bunları yapanlar Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik demokrat sosyal devletin verdiği olanaklarla o makamlarda oturanlara sesleniyorum; 29 Ekim’i ne yaparsanız yapın Kartal’a yakışır şekilde coşkuyla kutlayacağız. Buradan söylüyorum. Bizler bu ülkede yaşayanlar 30 Ağustos Zaferi’ni birlikte yaşattık ama bu ülkede yaşayanlar aynı sancıyı değil daha büyük sancıyı Hacı Bektaş-ı Veli’nin ağacın kurdu kendindedir dediği gibi emperyalistlere boyun eğenlerle eğmeyenlerin kavgası gibi bir manzarayla karşı karşıyayız Kardeş kanı dökülsün istemiyoruz.1900’lerin başında ulus devleti emperyalistlere nasıl gösterdiysek; O gün masada 100 yıl sonra sizden bunun hesabını sorarız diyenlere aynı cevabı verebilmemiz gerekiyor. Bugün ülkemizde geçinenlerle geçinemeyenler, insanca yaşayanlarla lüks yaşayanlar arasında yani gelirin nasıl paylaşılacağı bir düzen içerisinde değil, maalesef emperyalizmin bize dayattığı mikro milliyetçilik temelinde siyaset yapıldığını görüyoruz. Bunları Atatürk’ün söylediği akıl yolunda giderek mutlaka çözeceğiz. Bunun temel taşları da sizlersiniz, şurada 90 yaşında Kartallı Kazım’dan beri yanımızda yürüyen yüreği genç olan Bilal amcalar olduğu sürece biz bunları yeneceğiz, yeneceğiz yine yeneceğiz. Bu ülkenin kuruluşundan Anadolu’ya girenlerden bu toprakları bize emanet edenlere bugüne kadar tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömür diliyorum. Bu toprakları koruyanların önlerinde sabah törende olduğu gibi saygıyla eğiliyor, hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Nice bayramlarda buluşmak üzere hem belediyeden hem emniyetten güvenliği sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Zafer Bayramınız kutlu olsun. Kartal’ı ve Kartallıları seviyorum. Türkiye’yi seviyoruz.” dedi.
Kartal halkından Başkan Altınok Öz’e yoğun sevgi
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yılı nedeniyle binlerce Kartallı, Kartallı Kazım Meydanı’ndan Kartal Meydanı’na yürüyüş esnasında Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e yoğun sevgi gösterisinde bulundu.