CHP liderinden İhsan Özkes açıklaması

CHP’den istifa ettikten sonra yaptığı açıklamalarla tepki çeken İhsan Özkes ile ilgili bir açıklama da CHP liderinden geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. CHP’den istifa eden Milletvekili İhsan Özkes’in, Ak Saray’daki resepsiyona gidip Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ilişkin olumlu açıklamalarda bulunmasına ilişkin CHP Lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“BİZDEYKEN BENİM DÜŞÜNDÜĞÜ GİBİ DÜŞÜNÜYORDU”

“Ben Ebu Zerr el-Gifari’den yanayım. Müslüman olan ilk 10 kişiden birisidir. Muaviye kendisine saray yaptırdığı zaman kendisine şunu söylemiştir: Bu sarayı halktan aldığın paralarla yaptırdıysan hırsızlıktır kendi paranla yaptırdıysan haramdır.

Ben inançlıyım. Özkes ne düşünür bilemem. Kul hakkı yememeyi öğretti annem babam ben böyle yaşadım. Vatandaşın devlete ödediği her kuruş verginin vatandaşa geri dönmesi gerektiğini düşünüyorum, lükse şatafata hiç düşkün değilim.

Mal varlığımı açıkladım siyasete girdiğimde, internette mal varlığımı herkese açık yayınladım. Bizdeyken benim düşündüğü gibi düşünüyordu.

Soru: Ne oldu peki sonra?

Kılıçdaroğlu: Onu bilemem onu Özkes’e soracaksınız.