Ataşehir’li kadının yılbaşı hediyesi böbrek

- Yorumlar

Nursel Koz 9 çocuk annesi ve Ataşehir’de yaşıyor. Nursel Koz böbrek yetmezliği sebebi ile 2 yıldır diyalize giriyor.

Emine Koz 35 yıldır gelini ve oğlu ile yaşamakta olan bir anne. Emine Koz gelinini kurtarmak için ona böbreğini verdi.

Nursel Koz bu zor günleri şöyle anlatıyor: “Annem bir gün benimle diyalize gelmişti. Durumu görünce dayanamayarak bana böbreğini vereceğini söyledi ve verdi. Ben 53 yaşımdayım, annemde 73 yaşında. Bugün de yılbaşı ve bu böbrek bana yılbaşı hediyesi gibi oldu. Ameliyattan sonra ikimizde iyiyiz. Sıkıntılarım bitti. 20 gündür diyalize girmiyorum”

73 yaşındaki Emine Zor ise şunları söyledi: “Gelinimle diyalize gittiğimizde onu makineye bağladılar ve kanların fışkırdığını gördüm. Görünce dayanamadım ‘ben gelinime böbreğimi vermek istiyorum’ dedim. ‘O da yaşasın, ben de yaşayayım’ dedim. Oğlumun boynu bükülsün istemedim. Gelinim yaşasın istedim”

Kadir Zor ise, “Annem 2 yıldır diyalize giriyordu. Sağ olsun babaannem anneme böbreğini vererek, onu diyalize girmekten kurtardı. Bu ameliyat 12.12.2012 tarihinde saat 12.00 de gerçekleşti. Bugün de yılbaşı anneme yılbaşı hediyesi olmuş oldu. Babaannem dayanamadı. ‘Torunlarım annesiz kalmasın’ diyerek böbreğini anneme verdi. Babaannem 73 yaşında ama 18 yaşındakilere taş çıkartır” dedi.

x