Klasik otomobilciler 30 Ağustos’u kutladı

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İstanbul Park Formula 1 pistinde bir araya geldi.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Tuzla’daki İstanbul Park Formula 1 pistinde klasik otomobillerle bir araya geldi. Konvoy eşliğinde Tuzla’dan yola çıkan grup, Bağdat Caddesi’ne kadar gittiler.
200 ARAÇLIK KONVOY
Yaklaşık 200 araçlık konvoy Bağdat Caddesi’nden Türk bayraklarıyla zafer konvoyu oluşturup geçtikleri esnada kornalar çaldı, cadde üzerindeki vatandaşlar da alkışlarla konvoya destek verdi. Öte yandan araçlara son günlerde yaşanan terör olaylarında verilen şehitler için araçlara siyah kurdeler takıldı.
“BAYRAMLARIMIZDA BİR ARADA OLMAK ADINA MUTLUYUZ”
Zafer Bayramı nedeniyle 200 klasik araçla konvoy gerçekleştirdiklerini belirten İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay, “Bugün Büyük Taarruz’un 93. yıldönümü. Kulüp olarak tüm ulusal bayramlarda varolmaktan mutluluk duyuyoruz. Bugün de araçlarımızda son günlerde verdiğimiz şehitlerimize istinaden siyah kurdeleler var. Ama bunun yanında coşkumuzu da ihmal etmeden Türk bayraklarıyla donatılmış araçlarla birlikte tekrar coşkuyu yaşamak istedik. Formula 1 pistinden çıktık, TEM Otoyolu üzerinden Bostancı istikametinden Bağdat Caddesi’ne geçiş yaptık. Klasik otomobil severler olarak bir arada olmak hem de ulusal bayramlarımızda bir arada olmak adına mutluyuz” dedi.
ETKİNLİĞE AİLECE KATILDILAR
Çocuklarıyla beraber etkinliğe katılan klasik otomobil sever bir kadın doğum gününde etkinliğe katıldığını belirterek, “Eğleniyoruz, çocuklar da eğleniyor. Arabaları da görüyoruz, daha değişik arabalar var ve onları da tanımış oluyoruz. Eskiye bir nostalji yaptık diyebiliriz” derken küçük yaştaki oğlu ise arabaları sevdiğini belirterek yapılan etkinlikten memnun kaldığını ifade etti. Çocuklarını etkinliğe getiren otomobil sahibi de her sene bu etkinliğin düzenlenmiş olmasından mutluluk duyduğunu söyleyerek, “Çocuklarımızla 30 Ağustos’un anlam ve önemini ve klasik araba tutkunlarının da böyle bir organizasyonda bir araya gelmesi mutlu etti” diye konuşu.
ALMANYA’DAN GELEN KLASİK OTOMOBİL SEVER
Etkinliğe Almanya’dan katılan bir kadın ise, “Özellikle bu etkinliğe katılabilmek için Almanya’dan geldim. Klasik araç sevdalısı…Hayranıyım. 66 Model aracım var seneye onunla İstanbul’a geleceğim. Bu etkinliğin Zafer Bayramı’na denk gelmesi ve katılabilmem beni çok mutlu etti. Çünkü gerçekten zaferin değerini bilmemiz lazım. Bayrağımızın ve Türk Cumhuriyeti’nin değerini böyle göstermiş oluyorum” dedi. Bu yıl 3.’sü gerçekleşen etkinlik Tuzla’da başlayıp sahil yolu boyunca devam ederek Kadıköy’de son buldu.