İstanbul Zabıtası 189 Yaşında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı, 1-7 Eylül tarihleri arasında 189. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Belediye Zabıtasının 189. Kuruluş Yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Belediye Zabıtasının 189. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle ilk olarak 1 Eylül Salı günü saat 10:00’da Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde tören düzenlenecek. Zabıta Ekipleri tören sonrası vatandaşlara karanfiller dağıtacak. Daha sonra İstanbul’un ilk kadısı ve belediye başkanı Hızır Çelebi’nin Unkapanı İMÇ Çarşısı’nda bulunan kabri ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim okunacak ve dualar edilecek.

2 Eylül Çarşamba günü saat 14:30’da ise Türk futbolunun şöhretleri ile Zabıta futbolunun şöhretleri arasında geleneksel hale gelen gösteri maçı yapılacak. 3 Eylül Perşembe günü saat 11:00’de de Eminönü Mısır Çarşısı ile Üsküdar Mimar Sinan Çarşısı’nda tarihi zabıta kıyafetleriyle esnaf denetimi gerçekleştirilecek.

7 Eylül’e kadar sürecek 189. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında Eminönü ve Kadıköy meydanlarında nostaljik zabıta fotoğraf sergisi açılacak, Zabıta futbol turnuvası düzenlenecek. Etkinlikler çerçevesinde şehit düşen güvenlik personeli için 4 Eylül Cuma günü Edirnekapı Mihrimah Sultan ve Fatih Camii’nde mevlit de okutulacak.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar