Kadıköy’de barış resmi

Dünya Barış Günü için Kadıköy Belediyesi bahçesinde resim çizen çocuklar, barış resimlerini birleştirerek belediye binasına astı.

1 Eylül Dünya Barış Günü için bir araya gelen çocuklar, geçtiğimiz hafta Kadıköy Belediyesi bahçesinde barış resimleri çizdi. Birbirinden renkli çizimlerin yapıldığı bezler birleştirilerek Belediye binasına asıldı.

Kadıköy Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz günlerde belediye binası bahçesini çocuklara açtı.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri, Çocuk Etüt Merkezi öğrencileri, belediye çalışanları ve çocukları Kadıköy Belediyesi bahçesinde, 55X55 cm bezlere, renkli boya kalemleriyle “Barış” resimleri çizdiler.
Yetişkinlerin de çocuklar ile birlikte resimler yaptığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. O çalışmalar birleştirilerek 1 Eylül Dünya Barış Gününde Belediye Binasına asıldı.

Yapılan resimlerde çocuklar hayal dünyalarındaki barışı, bir çok şekilde anlattı. Kimi bir kelebek, kimi bir ağaç kimi de bir güneş çizdi. Çocuklar için barış güneşli hava, uçan kuşlar ve neşeli günler demekti…
Çizdikleri resimlerin birleştirilerek belediye binasına asılmasından mutluluk duyduklarını belirten çocuklar, “Barış” resminin önünde fotoğraf çektirdiler.