Altınok Öz Anadolu Adalet Sarayı adli yıl açılışına katıldı

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda adli yıl açılış töreni yapıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’un ev sahipliği yaptığı törene Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleri de katılarak hukukçuların adli yılını kutladı. Başkan Altınok Öz, adaletin gelecek nesillere bırakılabilecek bir değer olduğuna vurgu yaparak, “Adaletin güçlü olduğu ülkeler güçlü toplumlardır.” dedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’un ev sahipliği yaptığı törene Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Emniyet Müdürleri, Askeri erkân, sivil toplum örgütlerinin başkanları, hâkim, savcı ve çok sayıda davetli katıldı. İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda 2015-2016 adli yıl açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla açıldı.

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda 2015-2016 adli yıl açılış törenine katılan Başkan Altınok Öz’ü İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun kapıda karşılayıp uğurlayarak katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Altınok Öz, Başsavcısı Fehmi Tosun ve hukukçuların adli yılını kutladı.

Başkan Altınok Öz: “Adaletin güçlü olduğu ülkeler güçlü toplumlardır”

Başkan Op. Dr. Altınok Öz, adli yıl töreninde Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve hukukçularla sohbet etti. Adaletin gelecek nesillere bırakılabilecek bir değer olduğuna vurgu yaparak, “Adaletin güçlü olduğu ülkeler güçlü toplumlardır. Gelecek nesillere bırakacağımız en önemli değerlerin başında iyi bir hukuk anlayışı ve adalet gelmektedir. Adalet sisteminin sorunsuz bir şekilde uygulanması da hukukçuların mesleki sorunlarının giderilmesinden geçmektedir. Adli yılın tüm hukukçulara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi. Konuşmaların ardından pasta kesilerek adli yıl kutlandı.

İST. AND. ADLİYESİ 2015-2016 ADLİ YILI AÇILIŞI (9)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar